Toruń zdobyty. Świetny Debiut Junga

Dartom Bogoria pokonała za trzy punkty na wyjeździe zespół KST Energi Manekin Toruń w ramach 5. kolejki Superligi. Dzięki zwycięstwu 3:1 grodziszczanie awansowali na drugie miejsce w tabeli.

Świetny debiut w barwach Bogorii zaliczył Jung Youngsik, który pewnie wygrał obydwa swoje pojedynki 3:0 w setach, trzeci punkt dla naszej drużyny "dołożył Jakub Kosowski pokonując Konrada Kulpę 3:1. Dzisiejsza viktoria jest bardzo dobrym prognostykiem przed nadchodzącym spotkaniem w Lidze Mistrzów przeciwko zespołowi ASTT Chatres, które odbędzie się w naszej hali w ten piątek o godzinie 18.30.

W otwierającym spotkanie pojedynku stanęli naprzeciwko siebie Cazuo Matsumoto i Daniel Górak. Brazylijczykowi udało się na początku meczu zaskoczyć niedawnego finalistę Polish Warsaw Open w grzed podwójnej, dzięki czemu Brazylijczyk wygrał dwa pierwsze sety do 8 i 7. Daniel nie zamierzał się jednak łatwo poddawać i to on wygrał dwie kolejne partie 11:3 i 11:7. Niestety to grający stylem piórkowym Matsumoto lepiej zaczął decydującego seta i do końca nie oddał prowadzenia wygrywając 11:6 i w całym meczu 3:2.

Kolejny mecz miał być debiutem występującego po raz pierwszy w Bogorii Jung Youngiska. Zawodnk Bogorii miał zmierzyć się z Austriackim defensorem Chen Weixingiem. Całe spotkanie od początku toczyło się pod dyktando naszego nowego nabytyku. Widać było gołym okiem, że aklimatyzacja Youngsika w Polsce i w nowym zespołe przebiegła bardzo szybko. Jung w trzech setach pokazał, że bardzo pewnie czuje się przeciwko zawodnikom grającym stylem defensywnym, wygrywając 3:0.

Mecz numer trzy, jak się później miało okazać był decydujący w perspektywie całego meczu. Trener Redzimski na pozcyji numer trzy zdecydował się wystawić Jakuba Kosowskiego, który miał zmierzyć się z 12 lat młodszym Konradem Kulpą. Popularny "Kosa" bardzo dobrze rozpoczął pojedynek wygrywając pierwszego seta 11:6. Kolejna partia toczyła się cały czas "na styku" i dosłownie w końcówce to zawodnik gospodarzy przesądził o swoim zwycięstwie w tym secie. Na szczęście to Kuba w dwóch kolejnych partiach dyktował warunki przy stole, chociaż w 4. secie wicemistrz Polski w singlu z tego roku obronił piłki meczowe i doprowadził do stanu 10:10, jednak  nasz zawodnik zachował "chłodną głowę" i zwyciężył 3:1, wyprowadzając tym samym Bogorię na prowadzenie.

W czwartm meczu wystąpiły najmocniejsze rakiety obu drużyn. 12 w światowym rankingu ITTF Jung Youngisk po raz kolejny nie dał większych szans swojemu przeciwnikowi. Matsumoto nie miał zbytnio pomysłu jak przeciwstawić się szybkiej grze blisko stołu, zawodnika pochodzącego z Korei Południowej. Opórcz ogromnego zaangażowania tenisisty Bogorii zaobserwować można było także bardzo dobrą komunikację na linii trener-zawodnik. Ostatecznie Youngisk po raz kolejny tego dnia w stosunku 3:0 w setach pokonał swojego przeciwnika, zapewniając niezwykle 3 ważne punkty w tabeli zespołowi Dartomu Bogorii. Przypomnijmy, że było to kolejne już 5 z rzędu zwycięstwo naszej drużyny w tegorocznych rozgrywkach Superligi.

 KTS Energe-Manekin Toruń- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Cazuo Matsumoto-Daniel Górak 3:2 (8,7,-3,-7,6)

Chen Weixing- Jung Youngsik 0:3 (-8,-8,-6)

Konrad Kulpa-Jakub Kosowski 1:3 (-6,9,-5,-10)

Cazuo Matsumoto- Jung Youngik 0:3 (-9,-6,-10)