Miłosz Redzimski: Ten rok był dobry, a nawet bardzo dobry

You are currently viewing Miłosz Redzimski: Ten rok był dobry, a nawet bardzo dobry

Po świętach zachęcamy do przeczytania rozmowy z zawodnikiem Dartom Bogorii Miłoszem Redzimskim. Na łamach WP Sportowe Fakty nasz wychowanek podsumował mijający powoli rok oraz podkreślił co by chciał poprawić w swojej grze.

Redakcja PZTS: Jaka jest ocena mijającego roku?

Miłosz Redzimski: Pozytywna, może nawet bardzo pozytywna. Odniosłem wiele sukcesów szczególnie na arenie międzynarodowej w gronie rówieśników, ale też wygrywałem ważne mecze ze świetnymi zawodnikami w seniorach. Bardzo ucieszyło mnie zwycięstwo w wieku 16 lat w młodzieżowych mistrzostwach kontynentu U-21 w Sarajewie. W juniorskich ME U-19 w Gliwicach dotarłem do finału, lecz musiałem zadowolić się srebrem. Z kolei w czempionacie globu juniorów wywalczyłem brąz w deblu z Japończykiem Keishim Hagiharą, z którym grałem zaledwie drugi raz w życiu. W singlu zatrzymałem się przed strefą medalową. Mnóstwo przeciwników pokonałem w polskiej Lotto Superlidze, zaliczanej do najlepszych lig w Europie.

Najlepszy pojedynek?

Ciężki wybór, ale postawiłbym na finał MME w stolicy Bośni i Hercegowiny z Csabą Andrasem. Spodziewałem się bardzo zaciętego spotkania, tymczasem gładko pokonałem Węgra. Dobrze zagrałem też w półfinale z broniącym tytułu Samuelem Kulczyckim.

Można mówić o przełomie w karierze 17-letniego reprezentanta Polski?

Nie, tak bym swoich dokonań nie określił. Solidnie pracuję i rozwijam się krok po kroku. Jeszcze nie wskoczyłem na najwyższym poziom seniorski, jak to uczynił mój rówieśnik Felix Lebrun. Francuz już włączył turbo, w przeciwieństwie do mnie. Co stanowi jego przewagę? Na pewno unikalny styl, jest pingpongistą trzymającym rakietkę uchwytem piórkowym, dysponującym bardzo dobrym serwisem i grającym bardzo szybko. To zawodnik jedyny w swoim rodzaju. Chwalę go, bo zasłużył. Jeszcze jakiś czas temu wygrywałem z nim, dziś jest lepszy.

Do europejskich trenerów, konkretnie chodzi o Francuzów, dotarła opinia szkoleniowców z Chin. Uważają, że należy obawiać się braci Lebrun – Felixa i Alexisa, Szweda Trulsa Moregarda i Polaka Miłosza Redzimskiego.

Miło to słyszeć! Czy słusznie się nas obawiają? Odpowiedź może być tylko twierdząca. Z tym, że jeszcze raz podkreślę, iż to Felix wyprzedził zdecydowanie kontynentalnych przeciwników, w tym swojego starszego brata. Jest już gotowy walczyć na równi i wygrywać z najlepszymi Chińczykami. Nam, pozostałym wymienionym w pytaniu, jeszcze brakuje do takich spektakularnych zwycięstw.

W Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki i kadrze narodowej z zawodnika rezerwowego, wchodzącego do składu, stałeś się podstawowym. Czy już najlepszym?

Kilka lat temu podawałem piłki na meczach superligi. I to nie było wcale tak dawno… W naszej drużynie występowali m.in. Pavel Sirucek i Daniel Górak. Dziś czuję się jednym z liderów w Dartomie Bogorii. Mam ogromną przyjemność z gry w tak świetnym zespole. A kolejną sprawą jest znakomita atmosfera.

W jaki sposób możesz jeszcze poprawić szybkość, refleks, precyzję? To ćwiczenia na stole, czy coś innego?

Muszę doskonalić poruszanie się na nogach, tzw. szybkie, małe kroki. Na pewno w tym elemencie mam rezerwy. Chodzi o treningi przy stole, na wiele piłek, a głównym celem wypracowanie lepszej szybkości.

Źródło: WP Sportowe Fakty