Superliga: Mecz na szczycie w Grodzisku Mazowieckim

Już jutro Dartom Bogoria zmierzy się we własnej hali z ekipą Dekorglassu Działdowo. Początek niezwykle ciekawie zapowiadającego się meczu o godzinie 18.

Po siedmiu kolejkach obydwie drużyny są sąsiadami w tabeli Superligi. Bogoria dzięki bardzo cennej wygranej na wyjeździe z Polonią Bytom 3:1 umocniła się na drugiej pozycji, zaś Dekorglass awansował w tym tygodniu na trzecie miejsce po tym jak w Działdowie pokonał Kolpinga Jarosław. Szczególnie imponujące były rozmiary tego zwycięstwa, gdyż podopieczni Piotra Kołacińskiego wygrali 3:0. Gdyby grodziszczanom w sobotnie popołudnie udało się odnieść zwycięstwo, praktycznie zagwarantowałoby to już pierwsze albo drugie miejsce w tabeli po I rundzie spotkań.

Ostatnie zwycięstwo na Śląsku pokazało, że nasi zawodnicy są w zwyżkowej formie. W meczu 8. kolejki spotkań Superligi wystąpimy w takim samym składzie jak w rywalizacji przeciwko Polonii Bytom, czyli: Daniel Górak, Jakub Kosowski i Paweł Fertikowski. Szczególnie zwycięstwo Pawła nad Pawłem Chmielem w Bytomiu jest bardzo budujące i mamy nadzieję, że ta dobra dyspozycja zostanie zaprezentowana również w meczu z Dekorglassem. Liderem zespołu naszych przeciwników będzie Tang Peng, który do tej pory w dziesięciu meczach singlowych Superligi przegrał zaledwie raz, z Tomasem Konecnym i w światowym rankingu ITTF zajmuje wysoką 16. pozycję. Oprócz tenisisty z Hongkongu zespół z Mazur jutro reprezentować będą Jiri Vrablik i Patryk Chojnowski, który w poprzedniej kolejce pokonał Wang Zeng Yi.

Wszystkie znak na niebie i ziemi wskazują, że jutro w hali przy ulicy Westfala 3a, będziemy świadkami tenisowego spektaklu na najwyższym poziomie. W związku z tym wszystkich kibiców zachęcamy do przyjścia jutro o godzinie 18 na halę sportową w Grodzisku Mazowieckim i wsparcie zawodników trenera Tomasza Redzimskiego gorącym dopingiem.