Superliga: Hitowy mecz w Jarosławiu z udziałem Bogorii

You are currently viewing Superliga: Hitowy mecz w Jarosławiu z udziałem Bogorii

Już dzisiaj o godzinie 18 nasi tenisiści podejmą na wyjeździe zespół Kolpinga Jarosław. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach 9. kolejki Superligi. W przypadku zwycięstwa Bogorii, podopieczni Tomasza Redzimskiego awansują na pozycję lidera rozgrywek.

We wtorkowy wieczór nie powinno zabraknąć emocji na Podkarpaciu. Drużyna Kolpinga w ostatnich dwóch sezonach zdobywała brązowy medal rodzimej Superligi, a i w tym sezonie dysponuje bardzo mocnym i wyrównanym składem. Barwy drużyny Kamila Dziukiewicza reprezentują Bartosz Such oraz byli zawodnicy naszego klubu Wang Zeng Yi oraz Robert Floras. Szczególnie Robert jest bardzo dobrze znany grodziskiej publiczności. W ostatnich sezonach mocno pracował na chwałę naszego klubu i wygrał dla Bogorii wiele ważnych gier. Zmieniając barwy klubowe dopiero przed tym sezonem dlatego też będzie to dla niego bardzo emocjonalne starcie.

Jeśli chodzi o tegoroczne wyniki tenisistów Kolpingu to są one bardzo dobre. Zanotowali oni sześć zwycięstw w Superlidze przy zaledwie  dwóch porażkach (z Dekorglassem Działdowo 3:0 i dosyć niespodziewanie u siebie z Palmiarnią Zielona Góra 3:1). Jednak ostatnie wyniki indywidualne zawodników Jarosławia pokazują, że są oni w dobrej formie. Grający atakiem szybkim przy stole "Wandżi" fajnie zaprezentował się podczas Pro Tourów w Polsce i Szwecji, gdzie dochodził do najlepszej 32 silnie obsadzonych zawodów. Floras z kolei zajął drugie miejsce w I Grand Prix Polski seniorów, a jego bilans indywidualny w bieżącym sezonie Superligi jest również bardzo obiecujący i wynosi 7:3. 

Nasi zawodnicy w ostatnich meczach również pokazują, że mimo kontuzji biodra Pawła i drobnego urazu pleców Daniela są w stanie wygrywać z tenisistami ze światowej czołówki. Pokazał to szczególnie mecz z Borussią Dusseldorf gdzie każdy z naszych pingpongistów toczył wyrównane pojedynki z wyżej klasyfikowanymi przeciwnikami i naprawdę niewiele zabrakło by udało się odnieść niespodziewane zwycięstwo. Szczególnie gra Pawła napawa dużym optymizmem. Nasz leworęczny zawodnik najpierw odniósł bardzo ważne zwycięstwo z Pawłem Chmielem w Bytomiu, by później ograć bardzo groźnego Kamala Achantę. Bogoria wystąpi takim samym składem jak w kilku ostatnich spotkaniach, na czele z naszym liderem Danielem Górakiem, którego będą wspierać właśnie Paweł Fertikowski oraz Jakub Kosowski. Bogoria w tabeli Superligi znajduję się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli tuż przed teamem z Podkarpacia mając nad nim cztery oczka przewagi. W przypadku zwycięstwa za trzy punkty nasz zespół awansuje na pozycję lidera.