HB Ostrov Z.S.: Prezentacja zespołu

You are currently viewing HB Ostrov Z.S.: Prezentacja zespołu

Źródło zdjęcia: Facebookowy profil HB Ostrov

Już w czwartek 19 października drużyna Bogorii rozpocznie zmagania w Lidze Mistrzów. Rywalem w pierwszym meczu grupowym aktualny Mistrz Czech HB Ostrov Z.S., początek meczu w Hali Widowiskowo-Sportowej CAIIS o godzinie 17. Przed meczem przybliżamy wam sylwetkę naszego rywala.

Czeski zespół powstał w 2012 roku. W swojej krótkiej historii istnienia H.B. Ostrov aż sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Czeskiej Extraligi. Co ciekawe rywal Dartom Bogorii najpierw był bezkonkurencyjny w sezonach 2014-16, a następnie również trzy raz pod rząd w latach 2021-2023. Miasto Ostrov położone jest w zachodniej części Czech i znajduje się niedaleko granicy z Niemcami. Zamieszkałe jest przez około 20 tys. osób.

W przeszłości podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego wielokrotnie mierzyli się w europejskich rozgrywkach z HB Ostrov. Ostatnia rywalizacja miała miejsce sezon temu. Wówczas Bogoria zwyciężyła na wyjeździe 3:1, w grodziskiej hali przy Westfala 3a lepsi byli Czesi 3:2. Ostatecznie w tabeli Ligi Mistrzów Bogoria znalazła się przed HB Ostrov, dzięki czemu mogła kontynuować swoją europejską przygodę w Pucharze Europy.

W Grodzisku Mazowieckim przeciwko Bogorii zagrają Tomas Tregler, David Reitspies, Pavel Sirucek oraz Tomas Martinko. Z tego grona najdłużej w zespole występuje Tomas Tregler. Grodziska publiczność najlepiej jednak kojarzy Pavla Sirucka. Popularny Siru występował w barwach Bogorii w sezonach 2016/2017-2021/2022. W tym czasie Pavel wywalczył z Bogorią dwa tytuły Drużynowego Mistrza Polski.