LM: Arcyważne spotkanie w Lidze Mistrzów-Zapowiedź

Już w tą niedzielę (6 Grudnia) o godzinie 16 zespół Bogorii Grodzisk Mazowiecki rozegra niezwykle ważne spotkanie w ramach 5. Kolejki Ligi Mistrzów z Czeską drużyną Sten Ostrov Havlickuv Brod. Mecz ten prawdopodobnie rozstrzygnie, która z drużyn zajmie trzecie miejsce w tabeli grupy D dające promocję do Pucharu ETTU.

Po trzeciej już z rzędu minimalnej porażce 3:2 z Borussią Dusseldorf podopieczni Tomasza Redzimskiego stracili matematyczne szansę na awans do ćwierćfinału Champions League. Jednak w dalszym ciągu będą walczyć o trzecią pozycje w grupie z niedzielnymi rywalami z Czech. Zawodnicy Bogorii z pewnością będą chcieli się zrewanżować za październikową porażkę w Ostrovie 3:2 i sprawić mikołajkowy prezent swoim wiernym kibicom. Pomóc w tym celu ma Oh Sang Eun, który w pierwszym meczu między tymi zespołami wygrał obydwa pojedynki singlowe pokonując m.in. bardzo mocnego Japończyka Matsakę Morizono.

To właśnie leworęczny niski i zwinny Japończyk jest liderem zespołu z Czech. Tenisista z kraju Kwitnącej Wiśni bazuje głównie na grze blisko stołu starając się jak najczęściej dochodzić do swojego forehandu, który jest jego najmocniejszą bronią. W grudniowym rankingu ITTF zawodnik ten znajduje się na bardzo wysokiej 28. pozycji. Azjata jest wspierany przez Pavela Sirucka, Tomasa Treglera i 44-letniego weterana Petra Korbela. Na pokonaniu Sirucka szczególnie będzie zależeć Danielowi Górakowi, który w drugiej kolejce prowadził już z nim 2:0 w setach, a jednak przeciwnikowi „Góry” udało się odrobić całą przewagę i ostatecznie przechylić szalę na swoją korzyść. Ten pojedynek mógł tym bardziej boleć Daniela, gdyż odbywał się przy wyniku 2:2 w meczu i decydował o zwycięstwie w całej rywalizacji.

Zespół z Grodziska Mazowieckiego z pewnością będzie chciał przerwać złą passę w europejskich rozgrywkach w tym sezonie i w końcu odnieść upragnione zwycięstwo. W niedzielnym spotkaniu drużynę z Grodziska Mazowieckiego będą reprezentować: Oh Sang Eun, Daniel Górak, Jakub Kosowski i Paweł Fertikowski. Mecz tradycyjnie odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a.