Zwycięstwo Bogorii po emocjonującym dreszczowcu

Już 2:0 we wczorajszym spotkaniu Lotto Superligi z Dekorglassem Działdowo przegrywała drużyna Bogorii. Nasi zawodnicy zaliczyli jednak spektakularny comeback i ostatecznie zwyciężyli 3:2.

Mecz między drużynami z Działdowa i Grodziska Mazowieckiego, był “przetarciem” przed tym co będzie się dziać w najbliższy piątek. To właśnie wtedy dojdzie do ponownego starcia między tymi ekipami w półfinale fazy play-off. Jest to już pewne gdyż zarówno Bogoria jak i Dekorglass zajmą miejsca 2 i 3 w tabeli Lotto Superligi po fazie zasadniczej i powalczą o wielki finał Lotto Superligi. Dlatego też wczorajsze zwycięstwo może mieć duży wpływ ze względu psychologicznego. Tym bardziej, że po dwóch grach podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przegrywali już 0:2. Swoje pierwsze pojedynki przegrali Masaki Yoshida z Jirim Vrablikiem (2:3 w setach) oraz Panagiotis Gionis z Patrykiem Chojnowskim (1:3). Szczególnie porażka Panosa z Chojnowskim jest sporego kalibru niespodzianką.

Na szczęście impuls do ataku dał nasz kapitan Daniel Górak. Popularny Góra pokonał w trzeciej grze, dobrze znanego w Grodzisku Mazowieckim Xu Wenlianga, zmniejszając tym samym prowadzenie gospodarzy. W czwartej grze do dwóch wygranych setów Panagiotis Gionis zrewanżował się za porażkę w Grodzisku Mazowieckim Jiriemu Vrablikowi wygrywając 2:0 w setach. W decydującym o zwycięstwej w całej rywalizacji pojedynku Masaki Yoshida również 2:0 pokonał Patryka Chojnowskiego.

Zwycięstwo, tym bardziej, że odniesione z trundym przeciwnikiem na wyjeździe z pewnością cieszy. Jednak najważniejsze starcia między Bogorią, a Dekorglassem dopiero przed nami. W pierwszym meczu, przy Westfala lepszy był Dekorglass, wczoraj lepsi byliśmy my. Na uwagę zasługuje fakt, że oba mecze kończyły się wynikiem 3:2, więc możemy być pewni, że emocje w meczach półfinałowych będą ogromne. Walka o finał Lotto Superligi odbywa się na zasadzie mecz i rewanż. O tym gdzie zostanie pierwsze spotkanie zadecyduje ostatni mecz Bogorii z AZS-em Unią Gdańsk. Już w poniedziałek Bogoria podejmie ekipę z Gdańska we własnej hali o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.