LM: Porażka Bogorii w bardzo ważnym meczu.

Bogoria uległa 0:3 zespołowi Sten Ostrov Havlickuv Brod w 5. kolejce Ligi Mistrzów. Tym samym nasz zespół stracił realne szanse na zajęcie 3. miejsca w grupie D i meczem przeciwko ASTT Chatres pożegna się z europejskimi pucharami w tym sezonie.

Obydwie drużyny zdawały sobie sprawę jak ważne jest to dla nich spotkanie. Czesi walczyli, aby pozostać w grze o awans do ćwierćfinału Champions League. Podopieczni Tomasza Redzimskiego z kolei liczyli na wyprzedzenie ekipy z Ostrova i zajęcie trzeciego miejsca dającego prawo startu w Pucharze ETTU. Pomóc w osiągnięciu tego celu miał Koreańczyk Oh Sang Eun, który w pierwszej grze zmierzył się z Pavelem Siruckiem. W Czechach górą był Oh, jednak tym razem po bardzo zaciętym boju 3:2 w setach zwyciężył przeciwnik naszego zawodnika wyprowadzając gości na pierwsze prowadzenie w meczu.

W spotkaniu numer dwa Jakub Kosowski zmierzył się z niesamowicie szybkim Matsaką Morizono. Niski Japończyk zaczął pojedynek z ogromnym animuszem raz po raz zdobywając punkty swoim silnie granym forehandem. Kubie udało się jedynie przeciwstawić Morizono w drugiej partii, która była bardzo dobra w jego wykonaniu (zwyciężył w niej 14:12), jednak poza tym fragmentem gry przewaga Azjaty była bardzo widoczna i ostatecznie zwyciężył on 3:1.

W ostatnim jak się później miało okazać pojedynku  Daniel Górak rywalizował z Tomasem Treglerem. Daniel świetnie otworzył mecz bardzo pewnie wygrywając pierwszego seta. Niestety później role się odwróciły i to Czech zaczął dominować przy stole. Bardzo ważny dla losów tego spotkania był trzeci set, gdy gra była cały czas na styku. Niestety w tym secie lepszy okazał się Tregler 11:9, wychodząc na prowadzenie 2:1. Ostatni set to koncertowa gra w wykonaniu Czecha, który przypieczętował zwycięstwo swojego klubu w całym spotkaniu 3:0.

Po nieudanych startach w Europie Bogoria będzie się koncentrować na rozgrywkach Superligi. Już w ten piątek dojdzie do prawdziwego hitu w którym nasz zespół podejmie u siebie obecnego Mistrza Polski Olimpię Grudziądz. Mecz ten zostanie rozegrany 11 grudnia o godzinie 18. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w piątkowy wieczór do hali przy ulicy Westfała 3a.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-Sten Ostrov Havlickuv Brod 0:3

Oh Sang Eun-Pavel Sirucek 2:3 (12:10,11:13.11:8,7:11,7:11)

Jakub Kosowski-Matsaka Morizono 1:3 (4:11,14:12,7:11,5:11)
Daniel Górak-Tomas Tregler 1:3 (11:5,6:11,9:11,6:11)