Czas na pierwszy mecz Bogorii w nowym roku

Już w tę sobotę (9 stycznie) o godzinie 18 Bogoria we własnej hali zmierzy się z Metraco Odrą Miękinią. Będzie to pierwszy mecz naszego zespołu w nowym 2016 roku.

Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 12. kolejki Superligi, która otwiera również rundę rewanżową. Po pierwszej rundzie gier Bogoria z dorobkiem 21 punktów plasuje się na piątym miejscu z niewielką stratą do trzeciej Polonii Bytom. Nasi sobotni przeciwnicy z zaledwie dwoma punktami są czerwoną latarnią ligi i jednym z głównych kandydatów do spadku w tegorocznych rozgrywkach. 

Jednak we wrześniowej rywalizacji na Dolnym Śląsku zawodnicy Miękini byli bardzo blisko pokonania podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego. Ostatecznie dzięki skutecznej grze Jakuba Kosowskiego (zwyciężył on w swoich dwóch pojedynkach singlowych) Bogoria wygrała 3:2. Punkt w tym meczu dla naszej drużyny zdobył również Daniel Górak, zaś dla naszych rywali punktowali Piotr Chodorski i Michał Bańkosz. Miejmy nadzieję, że tym razem nasi zawodnicy nie stracą punktów, które są niezwykle potrzebne w starciu z drużyną, która jeszcze w tegorocznej Superlidze nie zaznała smaku zwycięstwa.

Bogoria w tym spotkaniu wystąpi w składzie krajowym: Daniel Górak, Jakub Kosowski i Paweł Fertikowski, zaś naszych przeciwników reprezentować będą: Michał Bańkosz, Piotr Chodorski i Nestor Wasylkowski. Sobotni mecz tradycyjnie odbędzie się w hali przy ulicy Westfala 3a. Zgodnie z decyzją zarządu obniżone zostały ceny biletów. Obecnie wejściówki normalne kosztują 10 zł, zaś dla posiadaczy kart kibica 5zł. Oczywiście młodzież poniżej 18 roku życia wchodzi za darmo.