Adepci Akademii Bogorii ponownie z sukcesami na Mazowszu

You are currently viewing Adepci Akademii Bogorii ponownie z sukcesami na Mazowszu

Ostatni weekend ponownie minął młodym tenisistom Bogorii na starciu w zawodach wojewódzkich. W turniejach rozgrywanych w Serocku (Młodzieżówki) oraz Wyszogrodzie (Kadeci i Juniorzy) łącznie wywalczyli oni 16 medali, w tym aż 6 złotych.

Wśród kadetek zdobyliśmy prawie wszystko co było możliwe. W singlu wewnątrzklubowy finał. Milena Mirecka podejmowała Zofię Śliwkę i tym razem lepsza okazała się Milena, która po zaciętym meczu wygrała 3:1. W meczu o 3 miejsce walczyła Tosia Zembowicz,  która prowadziła już 2:0 niestety nie była tym razem w stanie dokończyć meczu na swoją korzyść i po 5-setowym boju musiała uznać wyższość rywalki i zakończyła zawody na 4. miejscu. W eliminacjach do turnieju głównego udział brała jeszcze Zuzia Gutkowska, która ostatnio zdobyła pierwsze ligowe punkty. Zuzia przegrała jednak z jedną z bardziej doświadczonych rywalek i ostatecznie zajęła miejsce 9-12.

W grach deblowych dziewczyny w parach Zosia/Tosia, Milena/Zuzia spotkały się w półfinale co wykluczyło możliwość zdobycia dwóch pierwszych miejsc, ale nie przeszkodziło to w zdobyciu 2 medali. Zosia wraz z Tosią okazały się najmocniejsze i pewnie zdobyły złoty medal. Natomiast Milena z Zuzią po dobrym meczu wygrały 3:2, tym samym Zuzia zrewanżowała się swojej rywalce Osmolak Antoninie, z którą przegrała w eliminacjach singla.

Wśród chłopców mieliśmy również 4 reprezentantów: Adam Smoter, Kamil Sadowski, Konrad Grzeszyk, Mateusz Gałązka. Mateusz z Konradem zmagania singlowe rozpoczęli w eliminacjach, gdzie zagrali dobre mecze i ostatecznie zajęli miejsce 17-24. W turnieju głównym natomiast swoje zmagania rozpoczął Kamil oraz Adam.

Kamil po wymagającym pojedynku przegrał swój mecz z późniejszym brązowym medalistą Maciejem Janikiem i ostatecznie zajął miejsce 5-8. Adam natomiast zagrał wczoraj koncertowo i jedynym, który był w stanie go zatrzymać okazał się Sakowicz Mateusz! Dzięki dobrej grze Adam zdobył srebrny medal zawodów singlowych! W grach deblowych nasi reprezentanci spotkali się już w pierwszej rundzie. Tutaj bardziej doświadczona para Adam/Kamil wygrała 3:0 z parom Konrad/Mateusz. I tutaj rozpoczął się medalowy marsz naszych chłopaków. Wygrali oni kolejne 2 mecze 3:0, 3:2, by dopiero w finale ulec przeciwnikom i ostatecznie zająć 2 miejsce zdobywając kolejny medal dla naszego klubu.

W grach singlowych w eliminacjach wystąpiło 4 naszych reprezentantów: Marcin Zieliński, Krzysztof Stąporek, Adam Stąporek, Mikołaj Giereło. Chłopaki po długim turnieju kwalifikacyjnym zajęli ostatecznie miejsca 5-8 Krzysztof 13-16 Adam oraz Mikołaj, 17-24 Marcin i niestety tym samym zakończyli udział w zawodach singlowym. W turnieju głównym czekało na start już 3 naszych reprezentantów, którzy dwoili się i troili, by zdobyć wszystko i udało się! Cały turniej wygrał Jakub Stecyszyn, który w półfinale pokonał Jacka Mitasa, a w finałowej grze 3:1 okazał się od Michała Gawlasa. Jacek mimo porażki, pokazał siłę naszego klubu i w meczu o 3 miejsce 3:1 wygrał z Czerneckim Robertem(Broń Radom). Tym samym całe podium Juniorów padło łupem Bogorii!

W grach podwójnych również czekały na nas kolejne medale! Całe zawody przegrywając tylko 1 seta, wygrała Para Michał Gawlas/Jakub Stecyszyn! Tym samym Jakub został podwójnym złotym medalistą tego dnia! W finale pokonali oni parę Jacek Mitas/Czernecki Robert (Broń Radom), dzięki czemu również Jacek zdobył kolejny medal dla naszego klubu. Pozostały pary Adam Stąporek/Marcin Zieliński oraz Krzysztof Stąporek/Mikołaj Giereło zajęły miejsca 5-8.

W Mistrzostwach Województwa Skrzatów występowała nasza Amelia Bukowska. Amelka po dobrych pojedynkach dotarła ostatecznie do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość swojej rywalki, która później wygrała całe zawody! Co ciekawe, Amelka była jedyną zawodniczką, która potrafiła urwać seta późniejszej zwyciężczyni.

Kolejne rozgrywane zawody w Serocku, w których braliśmy udział to Mistrzostwa Województwa Młodzieżówek. W turnieju głównym mieliśmy 3 reprezentantki, Martyna Lis, Julia Więckowska i Kasia Trochimiuk, która wygrała turniej eliminacyjny. Ostatecznie całe podium padło łupem naszych reprezentantek. Wygrała  Martyna , która 3:1 pokonała Kasię. Julka, która po długim 5-setowym pojedynku przegrała z Kasią półfinale, w meczu o 3 miejsce pokazała klasę i pewnie zwyciężyła 3:0.