Pangiotis Gionis nowym nabytkiem Bogorii

Prawdziwy hit transferowy w ostatnich dniach przeprowadził zarząd klubu, kontraktując na nowy sezon Panagiotisa Gionisa. Grek w światowym rankingu ITTF zajmuje obecnie 22. pozycję.

Umowa pomiędzy Gionisem a naszym klubem została podpisana na rok. Zawodnik ten to trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich (2004 Ateny, 2008 Pekin i 2012 Londyn), a do klubu z Grodziska Mazowieckiego przeniesie się z drużyny zeszłorocznego finalisty Ligi Mistrzów Borussi Dusseldorf. Zapewne większość kibiców pamięta jego występ w tej edycji Ligi Mistrzów, gdy Borussia po zaciętym boju pokonała podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego 3:2, a Grek pokonał Jakuba Kosowskiego 3:1 w setach i minimalnie uległ Danielowi Górakowi 2:3. Panagiotis jest zawodnikiem grającym stylem defensywnym. Na backhandzie gra długim czopem Faint Long i dysponuje fantastycznym topspinem forhandowym, którym potrafi zagrać zarówno blisko stołu jak i w drugiej strefie.

Do jego najlepszych występów niewątpliwie możemy zaliczyć Mistrzostwa Europy w 2013 roku. Na imprezie rozgrywanej Schewacht nowy nabytek Bogorii zdobył srebrny medal w drużynie oraz brązowy w singlu. Gionis jest również zwycięzcą trzech Pro Tourów w Belgii, Luksemburgu i Bułgarii. Jeśli chodzi o rozgrywki drużynowe to oprócz zeszłorocznego finału Ligi Mistrzów zdobył on z Borussią Dusseldorf w zeszłym sezonie Mistrzostwo oraz Puchar Niemiec. 36-letni Gionis oprócz zawodowej gry w tenisa stołowego ma również ukończone studia dentystyczne i z zawodu jest równiez dentystą. Do jego ulubionych rozrywek należy oglądanie filmów, granie na konsoli oraz pływanie. Jako swojego ulubionego zawodnika podaje wielkiego Szwedzkiego mistrza Jana Ove Waldnera. Jesteśmy pewni, że transfer tak znakomitego zawodnika, który dodatkowo prezentuje bardzo widowiskową i przyjemną dla oka grę ucieszy wszystkich fanów naszego klubu.