Znamy skład Bogorii na sezon 2020/2021

You are currently viewing Znamy skład Bogorii na sezon 2020/2021

Mimo trudnej sytuacji gospodarczej na całym świecie Bogorii uda się utrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Wczoraj prezes klubu Dariusz Szumacher poinformował, że w nadchodzącym sezonie nasza drużyna wystąpi niemal w niezmienionym składzie.

Oznacza to, że kolejny już sezon grodziscy kibice będą mieli okazję podziwiać przy stole popisy czwórki Panagiotis Gionis, Marek Badowski, Pavel Sirucek i Masaki Yoshida. W każdy meczu będą występować trenujący w Grodzisku Mazowieckim Pavel Sirucek oraz Marek Badowski. Jeśli chodzi o Panosa i Masakiego to będą przyjeżdżać oni na poszczególne spotkania LOTTO Superligi.

Panos po tym jak w grudniu 2019 ze świetnej strony pokazał się w kilku spotkaniach ligi japońskiej dostał stały angaż w jednej z tamtejszych drużyn. Prawdopodobnie Gionis ze świetnie spisującym się Masakim będą przylatywać do Polski na spotkania z najmocniejszymi przeciwnikami w lidze. Przypomnijmy, że w sezonie 2019/2020 Yoshida nie przegrał ani jednego spotkania singlowego i rozgrywki zakończył ze świetnym bilansem 9-0. Grek z kolei sezon zakończył z bilansem 14-6 w LOTTO Superlidze oraz 9-3 w Lidze Mistrzów.

W wypowiedzi dla portalu lottosuperliga.pl prezes Szumacher powiedział, że więcej szans pokazania się przy stole będzie miała grodziska młodzież. Miłosz Redzimski i Michał Gawlas należą aktualnie do europejskiej czołówki kadetów. Zresztą Miłosz zadebiutował w rozgrywkach LOTTO Superligi już w sezonie 2018/2019, zaś w zakończonym niedawno sezonie odniósł dwa zwycięstwa singlowe i jego bilans wynosił 2-2. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzięki świetnym warunkom treningowym nasi młodzi zawodnicy z miesiąca na miesiąc podnoszą swoje umiejętności i nabierają siły, dzięki czemu są coraz bliżej walki z najlepszymi seniorami jak równy z równym.

Prezes klubu zdradził również tajemnicę, że bardzo blisko Bogorii był jeden z chiński zawodników, który miał na stałe trenować w Grodzisku Mazowieckim.

– Nie jest to zawodnik znany, ale o porządnych umiejętnościach, którego chcieliśmy mieć na stałe w grupie treningowej w Grodzisku Mazowieckim. Niestety, ze względu na obecną sytuację związaną z koronawirusem, rozmowy zawiesiliśmy i być może wrócimy do nich przed sezonem 2021/22 -powiedział prezes Szumacher.

Zatrzymanie trzonu zespołu i zawodników, którzy należą do światowej czołówki oznacza, że również w nadchodzącym sezonie Bogoria będzie walczyć o najwyższe cele w LOTTO Superlidze.