Ranking ITTF: Spadek zawodników Bogorii, wysokie miejsce Gionisa

Po dwóch Pro Tourach rozgrywanych w Niemczech i na Węgrzech swoje pozycje w rankingu ITTF obniżyli tenisiści Bogorii. Najwyżej z nich plasuje się obecnie Jung Youngisk na 13. pozycji.

Niezbyt udane starty Daniela Góraka w Berlinie i Budapeszcie spowodowały, że w lutowym zestawieniu spadł on o osiem pozycji i obecnie plasuje się na 67. miejscu. "Góra" stracił również miejsce najwyżej klasyfikowanego Polaka w rankingu ITTF. Obecnie wyprzedza go jedynie Wang Zeng YI, który jest obecnie 40. Wspomniany Jung spadł tylko o jedno miejsce w porównaniu do styczniowego rankingu. Spośród wszystkich drużyn występujących w Superlidze wyżej od niego jest tylko Wong Chun Ting z Dekorglassu Działdowo, który jest 11. Na 158. miejscu znajduje się obecnie Jakub Kosowski, zaś Paweł Fertikowski oraz Oh Sang Eun są nieklasyfikowani.

Bardzo wysoko w rankingu ITTF znajduje się również nowy nabytek naszego klubu Grek Panagiotis Gionis. Obecnie plasuje się na 22. pozycji. On z kolei zaliczył awans o trzy miejsca w porównaniu do ostatniego zestawienia. Na czele rankingu od dłuższego czasu znajdują się Chińczycy, którym przewodzi mistrz świata z 2015 roku Ma Long.