Superliga: Terminarz i szanse Bogorii na Play-Offy

Już tylko sześć kolejek pozostało do zakończenia sezonu zasadniczego Superligi. Obecnie Bogoria ma 33 punkt w tabeli rozgrywek i dwa oczka straty do czwartej Polonii Bytom. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się terminarzowi gier naszego zespołu i porównać go z planem spotkań innych drużyn czołówki.

Ze względu na zbliżające się za cztery dni Drużynowe Mistrzostwa Świata nasza rodzima liga ma jeszcze ponad dwa tygodnie przerwy. Do stołu zawodnicy Superligi wrócą 10 marca, zaś Bogoria 11 marca rozegra swój mecz na wyjeździe przeciwko drużynie Morlin Ostróda. Obecnie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego plasują się na piątej pozycji w tabeli tracąc zaledwie dwa punkty do czwartej Polonii Bytom i sześć do trzeciego Kolpingu Frac Jarosław. Mimo straty punktowej nasz zespół cały czas pozostaje z szansami na awans do fazy play-off (w niej wystąpią cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej). Dzisiaj postanowiliśmy szerzej spojrzeć na terminarz Bogorii i dwóch wyżej wspomnianych drużyn.

Następne mecze naszego klubu przedstawiają się następująco:

11 Marzec: Morliny Ostróda (wyjazd)

14 Marzec: Polonia Bytom (dom)

14 Kwiecień: Dekorglass Działdowo (wyjazd)

28 Kwiecień: Kolping Frac Jarosław (dom)

4 Maj: Strzelec Frysztak (dom)

10 Maj: Olimpia Grudziądz (wyjazd)

Patrząc na sytuację w tabeli naszą drużynę czekają dwa pojedynki z zespołami z dołu tabeli, chociaż nie można lekceważyć zespołu z Ostródy, który reprezentuję dwóch bardzo groźnych leworęcznych zawodników (Robin Devos i Mikhail Paikov) oraz teamami plasującymi się na czterech pierwszych pozycjach. Szczególnie ważne wydają się być bezpośrednie pojedynki z zespołami ze Śląska i Podkarpacia. Na szczęście obydwa spotkania rozegramy we własnej hali, dlatego gorąco liczymy na państwa doping i wysoką frekwencję na trybunach. Najlepiej byłoby wygrać obydwa mecze za trzy punkty, w przypadku takiej sytuacji wydaję się, że tenisiści Bogorii byliby bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki po fazie zasadniczej. Ciekawie również zapowiada się rywalizacja z ekipą Działdowa i Grudziądza. Dużo zależeć będzie też od składu tych drużyn, który wystąpi przeciwko grodziszaczanom, gdyż zarówno jedni jak i drudzy w ostatnich spotkaniach występowali bez swoich najmocniejszych zawodników. Przyjrzyjmy się teraz z kolei następnym meczom Polonii Bytom

10 Marzec: Kolping Frac Jarosław (dom)

14 Marzec: Bogoria Grodzisk Mazowiecki (wyjazd)

18 Marzec: Olimpia Grudziądz (wyjazd)

26 Kwiecień: Odra Miękinia (wyjazd)

3 Maj: Politechnika Rzeszów (dom)

10 Maj: Palmiarnia Zielona Góra (dom)

Dla drużyny Michała Napierały szczególnie cięzkie wydają się być trzy mecze, które zostaną rozegrane w Marcu. Gdyby w żadnym z nich bytomianom nie udało się odnieść zwycięstwa ich sytuacja w tabeli będzie bardzo ciężka, nawet mimo faktu, że ostatnie trzy spotkania rozegrają z zespołami teoretycznie słabszymi. Gdyby jednak udało im się odnieść zwycięstwa w meczach z Jarosławiem i naszą drużyną, awans do play-offów będą mieli już na wyciągnięcie ręki. Kluczowa dla Polonii wydaje się być dyspozycja ich lidera Tomasa Konecnego, który w tym sezonie w rozgrywkach Superligi odniósł największą liczbę indywidualnych zwycięstw ( bilans 20-8). Rzućmy jeszcze okiem na rozkład gier Kolpingu Frac Jarosław.

10 Marzec: Polonia Bytom (wyjazd)

14 Marzec: Dekorglass Działdowo (dom)

14 Kwiecień: Strzelec Frysztak (dom)

28 Kwiecień: Bogoria Grodzisk Mazowiecki (wyjazd)

4 Maj: Olimpia Grudziądz (dom)

10 Maj: Odra Miękinia (wyjazd)

Kalendarz gier zespołu Jarosławia jest bardzo zbliżony do tego Bogorii. Mimo sześciu punktów przewagi nad zespołem Tomasza Redzimskiego drużyna ta cały czas nie może być pewna awansu do czołowej czwórki po fazie zasadniczej. Tym bardziej, że podopieczni trenera Kamila Dziukiewicza spotkania z bezpośrednimi rywalami rozgerają na wyjeździe. Poza tym czekają ich atrakcyjne dla kibiców spotkania z Dekorglassem i Olimpią we własnej hali. Być może duży wpływ na to kto zagra o medale będzie miała dyspozycja właśnie zawodników Działdowa i Grudziądza oraz tego w jakich składach wyjdą do rywalizacji przeciwko drużynom walczącym o pierwszą czwórkę w tabeli. Pod względem dramaturgii wydaje się, że terminarz gier Superligi został świetnie ułożony i walka o trzecie i czwarte miejsce w tabeli będzie toczyć się do ostatniej kolejki. Miejmy nadzieję, że w tej czwórce po raz kolejny znajdą się nasi zawodnicy.