Superliga: Już jutro mecz o życie z Polonią

W poniedziałek o godzinie 18 Bogoria podejmię we własnej hali głównego rywala w walce o Play-Off 3S Polonię Bytom. Jeśli chcemy realnie myśleć o awansie do najlepszej czwórki po fazie zasadniczej musimy jutrzejsze spotkanie wygrać i to najlepiej za trzy punkty.

Piątkowa przegrana w Ostródzie z Morlianami bardzo skomplikowała drogę zawodnikom trenera Tomasza Redzimskiego do fazy Play-Off. Obecnie grodziszczanie tracą trzy punkty do czwartej w tabeli Polonii Bytom i tak naprawdę między tymi zespołami rozegra się właśnie walka o ostatnie premiowane awansem do półfinału miejsce czwarte. W pierwszym meczu między tymi zespołami na Śląsku górą 3:1 była nasza drużyna. Wówczas zespół Bogorii zagrał w krajowym składzie. Dwa pojedynki singlowe wygrał wtedy Daniel Górak, zaś jedno oczko dołożył przechodzący obecnie rehabilitacje Paweł Fertikowski. Dla gości punktował Czech Tomas Konecny.

To właśnie Konecny jest najmocniejszym punktem Polonii w tym sezonie Superligi. W indywidualnym rankingu plasuje się on na czwartej pozycji z największą liczbą 21 zwycięstw w całym sezonie Superligi. Oprócz niego w składzie zespołu Michała Napierały znajdują się również uczestnik zakończonych niedawno Drużynowych Mistrzostw Świata Włoch Niagol Stoyanov oraz zawsze groźny Paweł Chmiel, który w tym sezonie pokonał już m.in. Kaia Yosidę, Robina Devosa czy Miroslava Horejsi.

W przeciwieństwie do 3S Polonii Bytom Bogoria w jutrzejszej rywalizacji wystąpi w zmienionym składzie w stosunku do pierwszego meczu. Nasza drużyna wzmocniona zostanie przez będącego w bardzo dobrej dyspozycji w tym sezonie Koreańczyka Oh Sang Euna. Oh co prawda w miniony piątek doznał pierwszej w tym sezonie porażki w rozgrywkach z Robinem Devosem, jednak Belg rozegrał prawdopodobnie przeciwko naszemu tenisiście najlepsze swoje spotkanie w całym sezonie,  abyć może i karierze. Mamy nadzieję, że ta jedna porażka nie wpłynie negatywnie na formę Koreańczyka i poprowadzi on nasz zespół do zwycięstwa. Bardzo liczymy również na dobrą grę Daniela Góraka, gdyż jego zwycięstwa również są bardzo potrzebne drużynie Tomasza Redzimskiego. Oprócz wspomnianej dwójki wystąpi również Kuba Kosowski. Mamy nadzieję, że Kosa się przełamie w tym ważnym pojedynku i również dołoży oczko w rywalizacji przeciwko swojemu byłemu klubowi. Ze względu, że jest to jedno z kluczowych spotkań naszej drużyny w tym sezonie gorąco liczymy na Państwa obecność i gorący doping. Kierownictwo klubu przygotowało wiele konkursów z nagrodami do wygrania, m.in klubową koszulkę Bogorii z podpisami wszystkich zawodników.