Drużna kobiet świetnie kończy I rundę zasadniczą

You are currently viewing Drużna kobiet świetnie kończy I rundę zasadniczą

Dwoma zwycięstwami I rundę zasadniczą I ligi kobiet kończą zawodniczki Dartom Bogorii. W zaległych spotkaniach dziewczyny najpierw pokonały 8:2 na wyjeździe MKS Jedynkę Łódź. Dzień później z kolei we własnej sali przy ulicy Kilińskiego pokonały 7:3 Stellę Niechan Gniezno.

Bardzo cieszy fakt, że w obydwu spotkaniach punktowały nasze wszystkie zawodniczki. Trener Zbyszek dał możliwość zagrania wszystkim młodym zawodniczkom, w tym najmłodszym Zosi Śliwce, Milenie Mireckiej oraz Antoninie Zembowicz. Bardzo dobre zawody w obydwu spotkaniach zagrała Martyna Lis, która wygrała wszystkie cztery pojedynki singlowe. Dla naszej Mistrzyni Polski Juniorek były to pierwsze komplety punktów w I lidze, dzięki czemu mocno Martyna poprawiła swój bilans gier, który wynosi obecnie 10-8.

Po I rundzie zasadniczej najlepszy bilans gier wśród naszych zawodniczek ma kapitan drużyny Ola Falarz. Najbardziej doświadczona z naszej młodej drużyny Ola ma świetny bilans gier indywidualny 13-4, co plasuje ją w czołówce rankingu indywidualnego I ligi. Nieco tylko gorszy bilans gier ma Kasia Trochimiuk, który wynosi 12-5. Nasze zawodniczki I rundę zasadniczą w I lidze kobiet w grupie północnej kończą z bilansem 6 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki. Aktualnie daje im to drugie miejsce w ligowej tabeli, które daje prawo gry w barażu o ekstraklasę kobiet. Trzeba przyznać, że taki wynik dziewczyn w debiutanckim sezonie na szczeblu I ligi to świetny rezultat i mamy nadzieję, że równie dobrze dziewczyny będą się spisywać w II rundzie. Jej rozpoczęcie planowane jest na 6 lutego. Więcej informacji o wynikach dziewczyn i terminarzu na II rundę znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://www.pzts.pl/rozgrywki-ligowe/druzyna/?id=491