Daniel dalej w walce o Igrzyska Olimpijskie

You are currently viewing Daniel dalej w walce o Igrzyska Olimpijskie

Po pewnym zwycięstwie 4:0 nad Zoranem Primoracem Daniel Górak zajął drugie miejsce w grupie ósmej i awansował do turnieju pucharowego w Halmstadzie. W nim jego przeciwnikiem będzie Serb Aleksander Karakasevic.

Daniel po wczorajszej porażce z Peto Zsoltem 3:4 wiedział, że stoczy bezpośredni pojedynek z Chorwackim weteranem Primoracem o drugie miejsce w grupie, które da mu lepsze rozstawienie w jutrzejszych rozgrywkach pucharowych. Góra świetnie wszedł w to spotkanie raz po raz zdobywając punkty obustronnym topspinem. Większego problemu naszemu zawodnikowi nie sprawiał również backhandowy serw 7-krotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich. Tak naprawdę każdy set miał podobny scenariusz, "Góra" od początku seta zdobywał kilkupunktową przewagę, której nie oddawał do końca partii. O ogromnej jego przewadze niech świadczy fakt, że Primorac w czterech setach zdobył zaledwie 18 punktów.

Drugie miejsce w grupie ósmej spowodowało, że w ośmioosobowych turniejach pucharowych Daniel trafił do grupy G, gdzie jego pierwszym rywalem będzie leworęczny Serb Aleksander Karaksevic zajmujący w światowym rankingu ITTF 85. miejsce. W przypadku zwycięstwa tenisista Bogorii zmierzy się z lepszym z pary Par Gerell/Cedric Nuytnick. Góra, aby awansować do Igrzysk Olimpijskiach w Rio de Janeiro musi wygrać "mały" turniej pucharowy czyli zwyciężyć w trzech meczach z rzędu. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju G jest Simon Gauzy z Francji.