Zwycięstwo Bogorii w meczu na szczycie

You are currently viewing Zwycięstwo Bogorii w meczu na szczycie

Bardzo cenny trzy punkty z Jarosławia po zwycięstwie 3:1 nad miejscowymi Sokołów S.A wywożą tenisiści Tomasza Redzimskiego. Bohaterem drużyny nieoceniony dla Bogorii Panagiotis Gionis, który wygrał swoje oba pojedynki singlowe. Dzięki tej wygranej Bogoria zajmuje drugie miejsce w tabeli LOTTO Superligi z takim samym dorobkiem punktowym jak liderujący Dekorglass Działdowo.

Spotkanie na Podkarpaciu miało bardzo zacięty i dramatyczny przebieg. Szczególnie wyrównana była druga i trzecia gra pojedyncza. W meczu otwarcia Pavel Sirucek dosyć wyraźnie uległ 3:0 aktualnie 42 zawodnikowi rankingu ITTF Kou Leiowi. Dla przebiegu całego meczu bardzo ważna była druga gra, w której Panos mierzył się z wychowankiem Bogorii Patrykiem Zatówką.

Patryk, który zawsze bardzo dobrze radził sobie w grze z defensorami napsuł tenisiście Bogorii bardzo dużo krwi. Niemal wszystkie sety kończyły się różnicą tylko dwóch punktów na korzyść jednego, albo drugiego. Ostatecznie to Gionis w ostatnim decydującym piątym secie zdobył większą przewagę wygrywając tego seta 11:7, dzięki czemu doprowadził do remisu w całym meczu. Bardzo ważny był także trzeci pojedynek w którym zmierzyli się Polacy Paweł Chmiel oraz Marek Badowski. Po trzech setach to zawodnik gospodarzy prowadził 2:1 w setach. Marek jednak pokazał po raz kolejny wielki charakter w barwach Bogorii i wygrał równie wyrównane końcówki seta czwartego i piątego. Jego wygrana 3:2 w setach pozwoliła Bogorii wyjść na prowadzenie 2:1.

Kropkę nad i w tym meczu postawił niezawodny Panagiotis Gionis. Panos mimo, że do Polski przyleciał dopiero w poniedziałek nie potrzebował wiele czasu na aklimatyzację. Grek już nie wiadomo, który raz reprezentując Bogorię rozegrał kapitalną partię i pokonał 2:0 w setach najlepszego zawodnika LOTTO Superligi w poprzednim sezonie Kou Leia. Była to już kolejna wygrana Gionisa nad liderem zespołu z Jarosławia. Po ostatnim punkcie była duża radość naszych zawodników i zadowolenie ze świetnie wykonanego zadania. Czasu na odpoczynek nie będzie jednak wiele, gdyż już w niedzielę kolejne niezwykle trudne starcie. Tym razem rywali w kolejnym hitowym spotkaniu będzie Dekorglass Działdowo, który podobnie jak Bogoria wygrał swoje dwa pierwsze spotkania w LOTTO Superlidze za trzy punkty. Mecz ten zostanie rozegrany w niedzielę w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Początek o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Sokołów S.A. Jarosław- Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3

Kou Lei- Pavel Sirucek 3:0

Patryk Zatówka- Panagiotis Gionis 2:3

Paweł Chmiel- Marek Badowski 2:3

Kou Lei- Panagiotis Gionis 0:2