Daniel Górak zagra na Olimpiadzie!

W dniu dzisiejszym ITTF opublikował Majowy ranking singlowy i drużynowy, na jego podstawie awans do turnieju drużynowego z naszym Danielem Górakiem uzyskała reprezentacja Polski.

We wspomnianym rankingu drużynowym Polacy zajmują obecnie 10. miejsce, aby uzsykać promocję do turnieju w Rio de Janeiro trzeba było znaleźć się w dwunastce tego rankingu, a także posiadać dwóch zawodników, którzy zakwalifikują się do turnieju singlowego. Reprezentacja Polski spełniła oba te warunki, gdyż w grze pojedynczej na Olimpiadzie zobaczymy Wang Zeng Yi oraz Jakuba Dyjasa. We wspomnianym turnieju drużynowym wystąpi szesnaście zespołów i biało-czerwoni mają naprawdę realne szansę na sprawienie w Brazylii sporej niespodzianki, a taką byłby awans do najlepszej ósmeki, a przy odrobinie szczęścia nawet zdobycie medalu. Co więcej oprócz trzech zawodników w Rio de Janeiro będziemy mieli komplet naszych tenisistek, gdyż promocję uzyskała nasza drużyna kobieca, a także Li Qian oraz Katarzyna Grzybowska w turnieju singlowym.

Góra po turniejach kwalifikacyjnych w Halmstadzie oraz Pro Tourze w Warszawie awansował także w indywidualnym rankingu ITTF na 57. miejsce. Danielowi serdecznie gratulujemy awansu na pierwszą Olimpiadę w karierze. Jesteśmy bardzo dumni, że nasz klub oraz Grodzisk Mazowiecki będzie reprezentował tenisista od wielu lat związany z Bogorią.