Marek Badowski – postaram się zagrać na luzie

– Turniej postaram się zagrać na luzie, z dużą radością z tego, że mogę rywalizować z najlepszymi zawodnikami w kraju – mówi Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) przed rozpoczynającymi się w piątek 91. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski w Płocku.

25-letni Marek Badowski jest aktualnym Wicemistrzem Polski, zresztą w singlu już 3 razy zdobył srebrny medal. W tym roku czeka go z pewnością trudne zadanie, bowiem stosunkowo niedawno – na początku 2023 – powrócił do rywalizacji po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

– Nie czuję żebym wrócił do swojej optymalnej formy, jest przede mną jeszcze bardzo dużo pracy. Cieszę się z tego, ze jestem w stanie wyciągać maksa z tego, na co aktualnie mnie stać – powiedział jeden z kandydatów do tytułu w 91. IMP.

W ostatnich tygodniach w LOTTO Superlidze Marek Badowski rozegrał 7 pojedynków, z których wygrał 6. Bardzo dobrze wytrzymywał końcówki, gdyż triumfował w 4 spotkaniach po 3:2. – Najlepszy mecz zagrałem z Jonathanem Grothem z Dekorglassu. Zagrałem luźno, agresywnie i z dużą fantazją – podkreślił.

W Płocku wśród faworytów wymienianych jest 4-5 zawodników. W opinii ekspertów sprawa tytułu mistrzowskiego rozstrzygnie się w gronie kadrowiczów. – Nie myślę o tym, czy 1 czy 2 miejsce będzie sukcesem. Zależy mi na tym, aby możliwie najlepiej przygotować się do turnieju – dodał.

W tej edycji IMP Marek Badowski rozważał różne opcje, jeśli chodzi o swój występ… – Miałem pomysł żeby zagrać tylko gry podwójne, ale wtedy musiałbym skreczować w singlu, a tego robić nie chce. 3 kategorie w obecnej formie fizycznej to dla mnie za dużo. Będę rywalizować w singlu i mikście z Natalią Bajor. Tę konkurencję traktuję bardzo poważnie, gramy ze sobą już od kilku lat, lubimy ze sobą grać. Co prawda mieliśmy rok przerwy od wspólnych występów, ale uważam, że szybko przypomnimy sobie nasze schematy – podkreślił Marek Badowski.

Natomiast Natalia Bajor, 4-krotna Indywidualna Mistrzyni Polski, powiedziała: – W Płocku wystąpię w singlu oraz mikście z Markiem Badowskim. Chciałabym zagrać dobry turniej, na wysokim poziomie, oraz żeby zdrowotnie było wszystko dobrze.

Źródło: PZTS.pl