We wtorek kluczowe starcie w Grudziądzu

Już za dwa dni o godzinie 18 Bogoria zmierzy się na wyjeździe w meczu o być albo nie być w tym sezonie z liderem Superligi Olimpią Unią Grudziądz.

Obecnie grodziszczanie przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej mają trzy punkty straty do czwartej w tabelii 3S Polonii Bytom. Awans do fazy Play-Off wywalczą pierwsze cztery drużyny. Aby znaleźć się we wspomnianej czwórce podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego muszą za trzy punkty pokonać rywali z Grudziądza oraz liczyć, że drużyna ze Śląska nie zdobędzie żadnego oczka w starciu z Palmiarnią Zielona Góra.

Jednak tenisiści Bogorii powinni się skoncentrować przede wszystkim na swoim zadaniu, gdyż Olimpia prawdopodobnie wystąpi przeciwko nam w swoim najmocniejszym składzie z Kaiem Yoshidą i Słowackim defensorem Yang Wangiem na czele. Skład drużyny Piotra Szafranka uzupełni tegoroczny maturzysta i wychowanek Bogorii Patryk Zatówka. W indywidualnym rankingu Superligi z naszych przeciwników najwyżej znajduje się Yang Wang (2.lokata), który w całym sezonie zasadniczym wygrał aż 23 pojedynki singlowe. Liczymy na to, że nasi zawodnicy w starciu o być, albo nie być w walce o medale zaprezentują dużo lepszą dyspozycje niż w poprzednich spotkaniach. Jedynie Kuba Kosowski w ostatnich meczach nie zawodził, oczywiście słabszą formę Oh Sang Euna można wytłumaczyć jego chorobą, jednak mamy nadzieję, że to on do spółki z Danielem Górakiem zapewnią nam zwycięstwo w tej rywalizacji i pozwolą spoglądać na wynik rywalizacji w Zielonej Górze.

W pierwszym meczu w Grodzisku Mazowieckim, który został rozegrany między tymi drużynami w Grudniu zeszłego roku górą okazała się Olimpia Grudziądz 3:1. Wówczas jedyny punkt dla naszej drużyny wywalczył Oh, który pokonał Yoshidę. Z kolei u ówczesnych gości punktował każdy z tenisistów. Wierzymy, że tym razem to my wywieziemy z Grudziądza trzy punkty i dzięki pomocy Palmiarni Zielona Góra awansujemy do fazy play-off. Relację na żywo z tego meczu będzie można obejrzeć na żywo w telewizji SportKlub.