Uroczyste pożegnanie Daniela przed Rio

W środę w urzędzie miasta miała miejsce bardzo miła uroczystość. Burmistrz miasta Grzegorz Benedykciński pogratulował Danielowi Górakowi awansu na olimpiadę.

Nasz zawodnik będzie jedynym przedstawicielem Grodziska Mazowieckiego na rozpoczynających się 6 sierpnia Igrzyskach Olimpijskich. Władze miasta doceniły olbrzymi sukces Daniela wręczając mu w trakcie spotkania kilka upominków. Tego samego dnia po wizycie w siedzibie gminy Góra udał się do centrum olimpijskiego na ślubowanie. Z pewnością był to wyjątkowy moment dla zawodnika Bogorii, który broni naszych barw od ośmiu sezonów.

Z kolei w czwartek o 19 Górak był już na pokładzie samolotu do Brazylii. Przypomnijmy, że Daniel wystąpi w Rio de Janeiro w turnieju drużynowym, który rozpocznie się 12 sierpnia. W nim wystąpi 16 zespołów, a rozgrywki toczyć będą się systemem pucharowym. Aby awansować do strefy medalowej nasi reprezentanci będą potrzebować dwóch zwycięstw. Przed wylotem w różnych wywiadach Góra, Wandżi oraz Kuba Dyjas zapowiadali walkę o medal w Rio.Ściskajmy mocno kciuki, by ich słowa się sprawdziły, a Daniel Górak wrócił do Grodziska Mazowieckiego jako pierwszy medalista olimpijski w naszej gminie.