Doskonałe otwarcie sezonu Bogorii

You are currently viewing Doskonałe otwarcie sezonu Bogorii

Nasza drużyna w inauguracyjnym spotkaniu pokonała 3:0 na wyjeździe Zooleszcz Bydgoszcz. Z doskonałej strony zaprezentowali się nasi nowi zawodnicy.

Spotkanie w Bydgoszczy było pierwszym w barwach Bogorii dla Panagiotisa Gionisa oraz Masakiego Yosidy. Obydwaj bardzo szybko zaaklimatyzowali się w naszym kraju i pewnie wygrali swoje spotkania. Jako pierwszy do stołu w dzisiejszej rywalizacji w naszym zespole wystąpił Daniel Górak, a jego przeciwnikiem był prezentujący defensywny styl gry Węgier Adam Pattantyus. Popularny Góra w lutym tego roku mierzył się już z 80. zawodnikiem rankingu ITTF i odniósł pewne zwycięstwo 3:0. Nie inaczej było tym razem. Daniel mimo porażki w pierwszy secie (6:11) bardzo szybko wskoczył na swoje najwyższe obroty i dzięki zwycięstwu w trzech następnych partiach wyprowadził Bogorię na prowadzenie w spotkaniu.

W drugiej grze Japończyk Masaki Yosida mierzył się z Młodzieżowym Mistrzem Polski z tego roku Markiem Badowskim. Masaki od początku dyktował warunki gry, wygrywając raz po raz akcje atakami topspinowymi. Tak naprawdę Badowski w żadnym z setów nie nawiązał wyrównanej gry z nowym zawodnikiem Bogorii i Yosida zwyciężając 3:0 w setach powiększył prowadzenie podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego.

W trzecim i jak się później miało okazać ostatnim meczu gry pojedynczej nieoczekiwanie wystawiony na pozycji numer trzy Panagiotis Gionis grał z Hindusem Harmeetem Desai. Nasz wicemistrz Europy w drużynie z 2013 roku podobnie jak jego koledzy z drużyny dominował nad swoim przeciwnikiem. Co prawda przy stanie 2:0 dla Gionisa w setach tenisiście gospodarzy udało się wygrać trzecią partię 11:8, jednak w czwartej Gionis pokazał dlaczego jest uważany za jednego z najlepszych zawodników w Europie wygrywając ją 11:2. Tym samym przypieczętował on niezwykle efektowną wiktorię Bogorii za trzy punkty.

Doskonała gra naszej drużyny napawa optymizmem przed rywalizacją z Palmiarnią Zielona Góra w Grodzisku Mazowieckim. Spotkanie to odbędzie się już 15 września w naszej hali o godzinie 18. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy. A już jutro Bogoria wraz z Grodziską Spółdzielnią Mieszkaniową organizują Piknik Rodzinny. Początek o godzinie 12, zaś o 13 odbędzie się pokazowe spotkanie Daniela Góraka i Panagiotisa Gionisa.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 0:3
Adam Pattantyus – Daniel Górak 1:3 (11:6, 10:12, 7:11, 6:11)
Marek Badowski – Masaki Yoshida 0:3 (6:11, 9:11, 6:11)
Harmeet Desai – Panagiotis Gionis 1:3 (7:11, 9:11, 11:8, 2:11)