Pierwsza porażka ligowa Bogorii

 

W spotkaniu 4. kolejki Lotto Superligi nasi zawodnicy ulegli na wyjeździe 1:3 UKS Dojlidy Białystok.

 

Do Białegostoku podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego jechali z kompletem 9 punktów jako współlider Lotto Superligi. Ekipa z Podlasia z kolei w trzech poprzednich meczach zanotowała jedynie jedno zwycięstwo. Jednak na początku sezonu zespół Dojlid musiał sobier radzić bez swojego lidera Ho Kwan Kita, który dzięki ostatniemu dobremu występowi w China Open awansował w światowym rankingu ITTF na 36. miejsce. To właśnie tenisista z Honkongu był pierwszym przeciwnikiem naszego Panagiotisa Gionisa. Od początku spotkania widać było, że 19-latek świetnie radzi sobie z defensywną grą Greka. “Panos: starał przeciwstawić się doskonałej dyspozycji Ho Kwan Kita, jednak wystarczyło to jedynie na zwycięstwo w trzecim secie (11:4), w pozostałych grzech górą był zawodnik gospodarzy wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

 W starciu numer dwa pomiędzy byłym zawodnikiem Bogorii Wang Zeng Yi, a Chanem Kazuhiro przewaga tenisisty gospodarzy była jeszcze większa. Nasz zawodnik miał głównie problem z odbiorem serwu popularnego Wanadżiego. Ten aspekt gry rzutował na wynik całego spotkania w którym Kazuhiro zdobył zaledwie 15 punktów, a Wang powiększył prowadzenie gospodarzy do dwóch punktów. W trzecim spotkaniu jedyny punkt dla naszego zespołu zdobył Daniel Górak. Nasz olimpijczyk od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą grę, nie doznając jeszcze porażki indywidualnej w Lotto Superlidze. Dzięki pokonaniu 3:1 reprezentanta Białorusi Pavla Platonova, awansował on na drugie miejsce w rankingu indywidualnym Lotto Superligi.

 Niestety jednak zwycięstwo Góraka nie pozwoliło wywieźć Bogorii choćby punktu z Białegostoku. Porażki w ostatnim tego wieczoru spotkaniu indywidualnym z Ho Kwan Kitem doznał Chan Kazuhiro, chociaż obydwa sety kończyły się porażką 11:9. Mimo porażki nasza drużyna zajmuje 2. miejsce w Lidze. Teraz czas na europejskie puchary i rywalizację w Champions League. Już w najbliższy piątek podejmiemy we własnej hali o godzinie 19.30 TTC Ostrava. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na to ekscytujące widowisko.

 Dolidy Białystok – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1.
Ho Kwan Kit – Panagiotis Gionis 3:1 (11:8, 11:7, 4:11, 11:8).
Wang Zeng Yi – Kazuhiro Chan 3:0 (11:4, 11:7, 11:4).
Paweł Platonow – Daniel Górak 1:3 (6:11, 11:4, 9:11, 9:11).
Ho Kwan Kit – Kazuhiro Chan 2:0 (11:9, 11:9).