Bolesna porażka Bogorii w Lidze Mistrzów

You are currently viewing Bolesna porażka Bogorii w Lidze Mistrzów

Przegraną 0:3 zakończyła się rywalizacja Bogorii w II kolejce Ligi Mistrzów przeciwko ekipie FC Saarbrucken TT.

Obydwa zespoły przystępowały do piątkowej rywalizacji z jednym grupowym zwycięstwem na inauguracje Ligi Mistrzów. Bogoria pokonała we własnej hali TTC Ostrava 3:0, zaś Niemcy 3:0 G.V Hennebont. Przed rozpoczęciem spotkania doszło do bardzo miłej uroczystości. Burmistrz Grodziska Mazowieckiego pan Grzegorz Benedykciński w obecności wszystkich kibiców pogratulował uroczyście Danielowi Górakowi zdobycia srebrnego medalu na niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy. Następnie po wyśpiewaniu hymnów państwowych do stołu podeszli pierwsi zawodnicy. Z naszej strony mecz rozpoczął Gao Ning, a jego przeciwnikiem był Patrick Baum. Gao nie najlepiej wszedł mecz rozpoczynając pierwszego seta od stanu 4:10, jednak dzięki zrywowi udało mu się dojść leworęcznego Niemca na wynik 9:10. Wówczas Baum poprosił o czas, który przyniósł mu korzyść w postaci wygrania kolejnej piłki. Następne dwa sety to doskonała gra naszego Singapurczyka, kiedy to dominował przy stole i wyszedł na prowadzenie 2:1. Wówczas Baum zmienił trochę taktykę i zaczął grać trochę bardziej ofensywnie. Przełożyło się to na jego zwycięstwo w następnych dwóch partiach i dzięki zwycięstwu 3:2 wyprowadził on gości na prowadzenie.

W kolejnej grze zmierzyli się ze sobą Panagiotis Gionis i Patrick Franziska. Jeszcze w zeszłym sezonie obaj byli zawodnikami wielkiej Borussii Dusseldorf. Dobra znajomość swoich mocnych i słabych stron więcej korzyści dała Franzisce. Od początku rywalizacji widać było, że tenisista z Niemiec bardzo dobrze radzi sobie z defensywnym stylem gry zawodnika Bogorii. Mimo, że obydwa sety kończyły się zwycięstwem gracza gości, jego przewaga była raczej nie zagrożona. Pokaz siły Franziski nastąpił w trzecim secie w którym nie dał szans Panosowi i dzięki zwycięstwu 3:0 powiększył prowadzenie ekipy z Saarbrucken do 2:0.

W meczu ostatniej szansy Daniel Górak grał przeciwko Tiago Apolonii. Portugalczyk plasuje się obecnie w najlepszej 20 światowego rankingu ITTF i to on wydawał się być faworytem tego spotkania. Daniel postawił jednak twarde warunki i od początku pierwszego seta walczył z wyżej notowanym przeciwnikiem punkt za punkt. Niestety obydwa pierwsze sety kończyły się po wyrównanych końcówkach zwycięstwem Apolonii. Daniel powrócił do meczu wygrywając seta numer trzy. Również doskonale otworzył czwartą partię od prowadzenia 7:1. Wówczas Portugalczyk zagrał kilka doskonałych piłek i najpierw wyrównał stan seta, a przy wyniku 10:10 wygrał kolejne dwie  piłki, przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny.

Wczorajsza porażka sprawia, że Bogoria za tydzień w piątek 4 listopada rozegra bardzo ważny mecz na wyjeździe z drużyną G.V. Hennebont. Obecnie Francuzi mają podobnie jak Bogoria jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Dlatego zwycięstwo na wyjeździe z pewnością poprawiłoby sytuację podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego. Następny mecz zawodnicy Bogorii we własnej hali rozegrają 6 listopada w Lotto Superlidze, a ich przeciwnikiem będzie ekipa Kolpingu Frac Jarosław. Początek rywalizacji o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-FC Saarbrucken TT 0:3

Gao Ning-Patrick Baum 2:3 (9:11,11:5,11:2,7:11,5:11)

Panagiotis Gionis-Patrick Franziska 0:3 (10:12,9:11,6:11)

Daniel Górak-Tiago Apolonia 1:3 (12:14,10:12,11:9,10:12)