Miłosz Redzimski brązowym medalistom Mistrzostw Świata

You are currently viewing Miłosz Redzimski brązowym medalistom Mistrzostw Świata

Ostatecznie na półfinale zawodnik Bogorii zakończył zmagania w turnieju deblowym. Wraz z Keishi Hagiharą stanęli na trzecim stopniu podium turnieju w Novej Goricy. W grze indywidualnej 17-letni wychowanek grodziskiego klubu dotarł do ćwierćfinału.

Dwukrotnie na drodze Miłosza stawał Chińczyk Wen Ruibo. Dużo bliżej pokonania zawodnika z Azji Redzimski był w grze podwójnej. Wraz z Japończykiem Hagiharą prowadzili już 2:1 w setach w grze o awans do wielkiego finału mistrzostw globu. Ostatecznie w dwóch ostatnich partiach lepsi okazali się Lin Shidong/Wen Rubio. Zawodnicy Państwa Środka następnie wygrali również finał turnieju deblowego. Dla Miłosza to trzeci medal Mistrzostw Świata w kategoriach młodzieżowych i pierwszy brązowy (wcześniej dwa srebrne).

Wen Ruibo następnie poskromił tenisistę Bogorii w grze o medal turnieju indywidualnego. W 1/8 finału Miłosz bez większych problemów pokonał Hugo Deschampsa 4:0 w setach. Rywalizacja z Chińczykiem jednak od samego początku nie układała się po myśli Miłosza. Udało mu się wygrać jedynie trzeciego seta na przewagi. W czterech pozostałych górą był Ruibo. Co ciekawe w finale turnieju indywidualnego spotkali się ze sobą partnerzy deblowi Wen Ruibo oraz Lin Shidong. Dla Miłosza turniej w Słowenii to kolejny wielki międzynarodowy sukces. Nasz zawodnik to także aktualny Młodzieżowy Mistrz Europy do lat 21 w singlu.