Walka o utrzymanie pozycji lidera

W najbliższą środę o godzinie 18 Bogoria podejmie we własnej hali w 9. Kolejce Lotto Superligi ekipę Poltarexu Pogoń Lębork.

Po porażce w Lidze Mistrzów przeciwko G.V Hennebont 2:3, która spowodowała, że Bogoria odpadła z rozgrywek grupowych podopieczni mogą się skupić na rozgrywkach ligowych. Tym bardziej, że po rundach spotkań Lotto Superligi nasi zawodnicy przewodzą tabeli. 21 grudnia będzie okazja do powiększenia przewagi w tabeli nad resztą stawki.

Przeciwnikiem naszego zespołu będzie beniaminek z Lęborka. Jak do tej pory przyzwoicie spisuje się w Lotto Superlidze. Spisywani na początku sezonu jako jeden z głównych kandydatów do spadku zawodnicy Pogoni po 8 kolejkach plasują się co prawda na jedenastej pozycji, jednak do szóstych Dojlid Białystok tracą tylko trzy punkty. Najmocniejszym zawodnikiem drużyny trenera Wojciecha Potrykusa jest Daniel Bąk, który w poprzednim sezonie wygrał dwa turnieje Grand Prix. Oprócz niego w składzie Pogoni są również bracia Sławomir i Adam Dosz. W kilku spotkań w tym sezonie występował również u naszych środowych przeciwników Sangeun Jeong. Lotto Superliga jest w tym sezonie bardzo nieprzewidywalna i wyrównana więc jeśli nasi zawodnicy chcą z Pogonią wygrać za trzy punkty muszą zagrać bardzo dobre pojedynki.

Bogoria z kolei w tym sezonie we własnej hali przegrała tylko raz z Dekorglassem Działdowo. Ogólnie nasi zawodnicy przed nieocenioną grodziską publicznością przegrali dwa ostatnie mecze, więc z pewnością będą zmobilizowani by zakończyć ten 2016 rok zwycięstwem. W doskonałej dyspozycji w ostatnim czasie jest Panagiotis Gionis, który wygrał ostatnie pięć pojedynków indywidualnych w Lidze Mistrzów. Grek będzie również liderem Bogorii w meczu z Pogonią i liczymy, że poprowadzi on naszą drużynę do zwycięstwa, dzięki któremu Bogoria na koniec 2016 roku będzie na czele Lotto Superligi. Środa godzina 18, nie może was zabraknąć.