Zwycięstwo 3:2 po zaciętej batalii

You are currently viewing Zwycięstwo 3:2 po zaciętej batalii

Ostatnio zawodnicy Bogorii przyzwyczaili swoich kibiców do niezwykle zaciętych spotkań we własnej hali. Tym razem jednak udało nam się pokonać 3:2 Energę-Manekin Toruń w 13. kolejce Lotto Superligi.

Do dzisiejszego spotkania 13. kolejki Lotto Superligi Bogoria przystępowała z chęcią zrehabilitowania się za wtorkową porażkę z beniaminkiem ligi Pogonią Lębork. Po blisko trzygodzinnej walce zwycięsko ze starcia wyszła nasza drużyna, dla której punktowali wszyscy nasi zawodnicy. Zarówno Daniel Górak, jak i Chan Kazuhiro pokonali Brazylijczyka o Japońskich korzeniach Kazuo Matsumoto. Jednak ich spotkania miały zupełnie inny przebieg. Góra w grze otwarcia niemal zdeklasował swojego rywala wygrywając 3:0, oddając mu w trzech setach zaledwie 16 punktów. Leworęczny Kazuhiro z kolei w decydującej o zwycięstwie w całej rywalizacji grze, pokonał grającego trenera Energii-Manekin Toruń 2:1. Co więcej w decydującej trzeciej partii Matsumoto prowadził niemal przez całego seta. Na szczęście nasz zawodnik zachował więcej nerwów w końcówce i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Bogorii.

Punkt dla Bogorii zdobył również nasz lider Panagiotis Gionis, który dzisiaj występował podobnie jak tydzień temu na pozycji numer trzy. Panos uporał się 3:1 w setach z wicemistrzem Polski w singlu z 2015 roku Konradem Kulpą. Najmocniejszym punktem drużyny z Grodu Kopernika w dzisiejszym spotkaniu okazał się Czech Pavel Sirucek. Wygrał on obydwa swoje single z Danielem Górakiem (2:0) i Chanem Kazuhiro (3:2). Dzisiejsza wygrana dała Bogorii 2 punkty i pozwoliła podopiecznym Tomasza Redzimskiego pozostać na drugim miejscu w tabeli. Do liderującej Unii AZS Gdańsk Bogoria traci trzy punkty. Tyle samo punktów co my ma zespół Dekorglassu Działdowo, a dwa punkt za tymi drużynami znajdują się Morliny Ostróda. KST Energa-Manekin Toruń jest na ostatnim 12. miejscu. Kolejne starcie Bogoria w Lotto Superlidze rozegra 3 marca na wyjeździe z Kolpingiem Frac Jarosław. Do Grodziska Mazowieckiego Superliga wraca 24 marca, naszym rywalem w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a, będzie Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-KST Energa-Manekin Toruń 3:2
Daniel Górak-Cazuo Matsumoto 3:0 (11:5,11:6,11:6)
Chan Kazuhiro-Pavel Sirucek 2:3 (12:10,7:11,11:6,8:11,8:11)
Panagiotis Gionis-Konrad Kulpa 3:1 (11:4,8:11,11:4,11:6)
Daniel Górak-Pavel Sirucek 0:2 (10:12,7:11)
Chan Kazuhiro-Cazuo Matsumoto 2:1 (11:9,3:11,11:8)