Daniel rusza na podbój Białorusi

Daniel Górak od piątku rozpoczyna rywalizację w Belarus Open. W turnieju rozgrywanym w Mińsku Góra będzie rozstawiony z numerem 7 w singlu i 3 w deblu (w parze z Wang Zeng Yi)

Nasz zawodnik ze względu na napięty terminarz Lotto Superligi oraz starty Bogorii w europejskich pucharach nie występował ostatnio w Pro Tourach, które wpływają na pozycję zawodników w rankingu ITTF. W ostatnim marcowym zestawieniu znajdował się na 82. miejscu i z pewnością liczy w Mińsku na zdobycie kilku punktów do rankingu. Tym bardziej, że w zawodach rangi Challenge na Białorusi będzie rozstawiony z numerem siódmym. Swój pierwszy mecz nasz pięciokrotny Mistrz Polski w singlu rozegra w piątek z zawodnikiem z rywalizacji. W jego drabince turniejowej znajduje się m.in. leworęczny Francuz Enzo Angles oraz partner deblowy Daniela Wang Zeng Yi, z którym najwcześniej może się spotkać w ćwierćfinale turnieju w Mińsku. Ze wspomnianym Wandżim nasz zawodnik w turnieju deblowym są rozstawieni z numerem trzecim i zaliczani są do jednych z faworytów. Oprócz Góry w stolicy Białorusi wystąpi jeszcze 12 reprezentantów Polski. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem zawodów jest gwiazda białoruskiego tenisa stołowego, sześciokrotny Mistrz Europy Vladimir Samsonov.