Bogoria chcę podtrzymać zwycięską passę


Po ogromnych emocjach i zwycięstwie w meczu z zespołem ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz Bogoria już w najbliższy poniedziałek o godzinie 18 spotka się z drużyną Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów.

Drużyna z Podkarpacia cały czas liczy się w grze o pierwszą czwórkę po fazie zasadniczej, gwarantującej start w Play-Offach, więc bardzo potrzebuje punktów do tabeli LOTTO Superliga. Obecnie akademicy są w niej na 8. miejsce, ale do 4 zespołu w tabeli tracą zaledwie punkt.

Ostatnie dwa zwycięstwa z kolei pozwoliły naszej drużynie awansować na drugą pozycję w tabeli. Bogoria traci obecnie trzy punkty do pierwszego KS Dekorglass Działdowo, ale działdowianie mają rozegrany jeden mecz więcej. Dlatego też nasi zawodnicy, aby nie stracić kontaktu punktowego z Dekorglassem będą chcieli pokonać rzeszowską politechnikę.

Poniedziałkowe starcie będzie to również okazja dla naszego zespołu do rewanżu za porażkę w spotkaniu w Rzeszowie. Wtedy gwiazdą spotkania został nieoceniony dla Politechniki Vasily Lakeev, który w rankingu indywidualnym Superligi zajmuje trzecie miejsce. Oprócz niego w Hala sportowa w Grodzisku Maz. w poniedziałek zapewne wystąpią Mistrz Polski z 2016 roku Tomasz Lewandowski i Chia-Hung Sung.

Drużyna Tomasza Redzimskiego z kolei wystąpi w identycznym składzie jak w piątkowym zwycięskim meczu z ZOOleszcz Bydgoszcz., czyli z Daniel GÓRAK, Gionis Panagiotis i Chan Kazuhiro. Optymizmem przed poniedziałkowym starciem napawa forma Chana, który rozegrał świetną partię w piątkowy wieczór z Markiem Badowskim.

Nasi zawodnicy bardzo liczą na Państwa doping i z pewnością będą chcieli w tym spotkaniu wygrać za trzy punkty. Oprócz spotkania na wysokim światowym poziomie nie zabraknie również licznych pokazów i konkursów z nagrodami. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy.