Zwycięstwo za trzy punkty

Trzecie z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Lotto Superligi odnieśli zawodnicy Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Tym razem nasi zawodnicy pokonali 3:1 drużynę AZS Politechniki Rzeszów.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego chcieli zrewanżować się ekipie z Podkarpacia za porażkę 1:3 w pierwszej rundzie spotkań między tymi zespołami. Wówczas drużynę do zwycięstwa poprowadził jedna z największych rewelacji Lotto Superligi Rosjanin Vasily Lakeev. Również i tym razem 32-letni zawodnik z Rzeszowa napsuł naszej drużynie wiele krwi, jednak to Panagiotis Gionis okazał się bohaterem meczu rozgrywanego przy ulicy Westfala w Grodzisku Mazowieckim. Gionis wygrał swoje obydwa single nie tracąc w nich nawet seta.

W pierwszej grze rywalizacji pomiędzy Bogorią a Politechniką Grek nie dał najmniejszych szans leworęcznemu Chia-Hung Sunowi wygrywając 3:0. 20-letni Tajwańczyk nie radził sobie z defensywnym stylem gry Panosa, u którego również doskonale funkcjonował topspin forhandowy. Był on tajną bronią w grze z dużo wymagającym Lakeevem. W grze do dwóch wygranych setów decydujący był pierwszy set, którego Gionis wygrał 13:11. W drugim tenisista gości opadł trochę z sił i nie był wstanie nawiązać z Grekiem równej walki. Zwycięstwo z Lakeevem przypieczętowało nasze zwycięstwo 3:1. Bardzo ważny punkt zdobył dziś również Daniel Górak, który pokonał 3:0 Tomasza Lewandowskiego. Daniel tym samym również zrewanżował się popularnemu “Lewemu” za porażkę poniesioną w Rzeszowie. Mimo zwycięstwa w trzech setach grający trener gości napsuł Danielowi wiele krwi. Szczególnie pierwszy i trzeci set były niezwykle wyrównane i kończyły się grą na przewagi. Pojedynek obydwu kadrowiczów obfitował także w wiele wymian na najwyższym światowym poziomie. Jedyną grę dla Politechniki zwyciężył Lakeev, który dosyć pewnie pokonał Chana Kazuhiro.

Dzisiejsza wiktoria pozwoliła umocnić się Bogorii na drugim miejscu w tabeli Lotto Superligi i  zbliżyć się do lidera Dekorglassu Działdowo. Obecnie strata naszego zespołu wynosi trzy punkty, jednak zespół z Działdowa ma jeden mecz rozegrany więcej. Szansa by zrównać się punktami z Dekorglassem nadarzy się już 7 kwietnia kiedy to Bogoria we własnej hali podejmie drużynę Dojlid Białystok. Spotkanie to zostanie rozegrane o godzinie 18. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Bogoria Grodzis Mazowiecki- Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów 3:1
Gionis Panagiotis-Chia-Hung Sun 3:0 (11:9,11:2,11:8)
Chan Kazuhiro-Vasily Lakeev 0:3 (6:11,8:11,11:13)
Daniel GÓRAK- Tomasz Lewandowski 3:0 (16:14,11:7,12:10)
Panagiotis Gionis-Vasily Lakeev 2:0 (13:11,11:4)