Wandżi dał wygraną Dojlidom

You are currently viewing Wandżi dał wygraną Dojlidom

Porażką Bogorii 1:3 zakończyło się wczorajsze starcie z UKS Dojlidy Białystok w 18. kolejce Lotto Superligi. Bohaterem gości został nasz były zawodnik Wang Zeng Yi.

Rywalizacja między Bogorią, a zespołem z Podlasia rozpoczęła się od niesamowitego wprowadzenia obydwu drużyn przez prowadzącego. Całe spotkanie było również nagrywane przez telewizję TVP3 i jutro zostanie wyemitowana retransmisja z tej rywalizacji o godzinie 8.15 na tym programie. Całe spotkanie rozpoczęło się jednak po myśli przyjezdnych. W pierwszej grze wieczoru niesamowite spotkanie przeciwko naszemu Danielowi Górakowi rozegrał Paweł Platonow. Obaj tenisiści raz po raz raczyli kibiców świetnymi akcjami, z których to częściej górą wychodził Białorusin. Ostatecznie Platonow zwyciężył w całym meczu 3:1 i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugim meczu dobrze znany grodziskiej publiczności Wang Zeng Yi potwierdził swoją doskonałą dyspozycję z niedawno zakończonego Belarus Open gdzie dotarł do finału. Przeciwnikiem popularnego Wandżiego był Panagiotis Gionis, który od początku nie radził sobie z dobrą grą zawodnika trenera Marcina Jarkowskiego. Widać, że reprezentant Polski dobrze czuję się w grze na obronę. Co prawda przy stanie 1:1 w setach kolejne dwa kończyły się grą na przewagi, jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachował Wang, który pokonał Panosa 3:1 i powiększył prowadzenie Dojlid do 2:0. Kolejną grę bardzo pewnie zwyciężył Masaki Yoshida, który nie dał większych szans Mistrzowi Europy juniorów z zeszłego sezonu Aliaksandrowi Khaninowi zwyciężając 3:0. Niestety w kolejnej grze do dwóch wygranych setów Daniel Górak po najbardziej zaciętym tego wieczoru spotkaniu nie sprostał Wandżiemu przegrywając 1:2. 2 punkty Wanga przesądziły o zwycięstwie Dojlid za trzy punkty, które pozwoliły im awansować na czwarte miejsce w tabeli Lotto Superligi. Nasza drużyna pozostała na trzecim miejscu, ze stratą trzech punktów do liderujących zespołów z Gdańska i Działdowa.

Kolejne spotkanie Bogoria rozegra 14 kwietnia z Morlinami Ostróda, czyli kolejnym który walczy o Play-Offy. Z kolei Lotto Superliga powróci do Grodziska Mazowieckiego 21 kwietnia, kiedy to nasza drużyna zagra z silną Polonią Bytom. Już teraz wszystkich państwa zapraszamy na tą rywalizację.