Bogoria nie daje szans Państwowej Uczelni Zamość

You are currently viewing Bogoria nie daje szans Państwowej Uczelni Zamość

Po miesięcznej przerwie do stołu w rozgrywkach LOTTO Superligi wrócili tenisiści Bogorii. W wyjazdowym spotkaniu w Zamościu pokonali 3:0 miejscową Państwową Uczelnią. Wszystkie pojedynki od początku do końca toczyły się pod dyktando naszych zawodników i kończyły się ich wygraną 3:0 w setach.

Niewiele ponad godzinę potrzebowali Marek Badowski, Pavel Sirucek oraz Miłosz Redzimski by pokonać swoich przeciwników. Zawodnicy Państwowej Uczelni do spotkania przystąpili bez swoich zagranicznych liderów Andrew Baggaleya oraz greckiego defensora Konstantinosa Angelakisa. Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego, którzy byli faworytem spotkania swoim przeciwnikom nie dali większych szans.

W grze otwarcia Marek Badowski poradził sobie z Ukraińskim obrońcom Ihora Zavadskiego. W grupie treningowej w Grodzisku Mazowieckim jest czołowy polski defensor Kuba Folwarski, dzięki czemu Marek bardzo dobrze radzi sobie z obrońcami co potwierdził w spotkaniu w Zamościu. Troszkę bardziej zacięte było starcie Pavla Sirucka z Pawłem Koziełem. Drugi set kończył się grą na przewagi (13:11), dwa następne zwycięstwem w końcówce, jednak przewaga naszego Czecha była widoczna. Podobnie jak w ostatnim singlu najmłodszego Miłosza Redzimskiego z leworęcznym Marcinem Litwiniukiem. Miłosz kolejny raz pokazał się ze świetnej strony w LOTTO Superlidze i wygraną bez straty seta przypieczętował wygraną Bogorii w całym meczu. 14-letni Miłosz poprawił dodatkowo swój świetny bilans indywidualny w LOTTO Superlidze, który aktualnie wynosi 7 zwycięstw i 2 porażki.

Dzięki wygranej Bogoria znalazła się na fotelu lidera LOTTO Superligi. Jutro nasi gladiatorzy zagrają ostatni pojedynek pierwszej fazy rundy zasadniczej. Jeśli pokona we własnej hali Poltarex Pogoń Lębork pierwszą część sezonu zakończy na pierwszym miejscu. W drugiej zespoły zostaną podzielone na grupę mistrzowską oraz grupę spadkową. W pierwszej, która powalczy o play-offy zagra sześć zespołów, zaś w spadkowej siedem. Po wczorajszych meczach wyjaśniło się, że ostatnie szóste miejsce w grupie mistrzowskiej zajmie AZS AWFIS Balta Gdańsk, która w decydującym spotkaniu pokonała 3:2 we własnej hali Energę-Manekin Toruń. Początek jutrzejszego meczu z Pogonią Lębork o godzinie 16 będzie można obejrzeć pod poniższym linkiem: