Komplet Gionisa daje zwycięstwo Bogorii

Zwycięstwem Bogorii 3:1 zakończyło się piątkowe spotkanie Lotto Superligi przeciwko drużynie 3S Polonii Bytom. Dzięki tej wygranej nasza drużyna jest już pewna awansu do fazy play-off.

Nasz zespół przystąpił do rywalizacji w ramach 20. kolejki Lotto Superligi osłabiony brakiem Japończyków, którzy wraz ze swoją reprezentacją przygotowują się wraz ze swoją reprezentacją do najważniejszej imprezy w tym sezonie, czyli Mistrzostw Świata. Pod ich nieobecność w starciu z drużyną ze Śląska wystąpił Zbigniew Grześlak. Trener naszej Akademii Tenisa Stołowego, na co dzień występuje w drugiej drużynie grającej w III Lidze. Goście z kolei do Grodziska Mazowieckiego przyjechali w swoim najmocniejszym składzie, na czele z Robertem Florasem, który przez wiele lat reprezentował barwy Bogorii.

Bohaterem spotkania okazał się jednak Panagiotis Gionis. Popularny Panos zaprezentował wyborną formę tracąc w dwóch pojedynkach ze wspomnianym Florasem i Tomasem Konecnym zaledwie jednego seta. Szczególnie zwycięstwo nad 60 w rankingu ITTF Konecnym było niezwykle imponujące. W starciu tym Grek stracił zaledwie 9 punktów. Z Czechem swoje spotkanie równie pewnie 3:0 w setach wygrał Daniel Górak. Podobnie jak w przypadku Gionisa, dla Daniela było to trzecie zwycięstwo indywidualne z rzędu w Lotto Superlidze. Nasi obaj tenisiści wysoko plasują się w rankingu indywidualnym Superligi, Gionis jest 4, zaś Daniel Górak 5. Wysoko forma naszych tenisistów napawa optymizmem przed zbliżającymi się plaf-offami, które zadecydują o podziale medali w tym sezonie Lotto Superligi.

Zwycięstwo z Polonią zagwarantowało nam już awans do najlepszej czwórki po fazie zasadniczej. Jedyny punkt dla drużyny z Bytomia zdobył Paweł Chmiel, który pokonał Zbyszka Grześlaka. Jednak Zbyszek był wstanie przez prawie całe spotkanie nawiązać równą walkę z Chmielem, który obecny sezon Lotto Superligi może zaliczyć do udanych. Następne spotkanie w Superlidze Bogoria rozegra z ekipą Dekorglassu Działdowo, która jest druga w tabeli rozgrywek i wyprzedza Bogorię zaledwie o jeden punkt. Spotkanie to zostanie rozegrane 12 maja w Działdowie.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki- 3S Polonia BYTOM – Tenis Stołowy 3:1
Gionis PanagiotisRobert Floras 3:1 (11:8,8:11,11:7,11:8)
Daniel GÓRAK-Tomas Konecny 3:0 (11:8,11:6,11:9)
Zbigniew Grześlak-Paweł Chmiel 1:3 (8:11,13:11,8:11,7:11)
Gionis Panagiotis-Tomas Konecny 2:0 (11:1,11:8)