Bogoria piątym klubem w Polsce w rankingu ogólnopolskim

Ranking obejmuje występy adeptów naszej Akademii oraz Seniorów w wojewódzkich turniach klasyfikacyjnych oraz ogólnopolskich zawodach rangi Grand Prix.

Ranking przedstawiony został przez wieloletniego trenera Marka Chrabąszcza, który co roku prezentuje zestawienie najlepszych klubów w Polsce. W nim zostały uwzględnione punkty wywalczone w kategoriach: Żak, Młodzik, Kadet, Junior i Senior licząc zarówno zawodników i zawodniczki. Dzięki szczegółowemu podziałowi na dane kategorie możemy wyciągnąć kilka naprawdę ciekawych wniosków.

Okazuje się, że w kategorii Młodziczek nasze zdolne zawodniczki są bezkonkurencyjne i zajmują pierwsze miejsce z dorobkiem 1114 punktów. Drugi w tej klasyfikacji Dekorglass Działdowo ma tych punktów dwukrotnie mniej, bo 546. Również pierwsze miejsce Bogoria zajmuje w klasyfikacji Kadetów z dorobkiem 1669 punktów. Oprócz tego wysoko na drugiej pozycji uplasowali się nasi juniorzy, którzy dla klubu wywalczyli aż 2502 oczka, 348 mniej niż najlepszy w tej klasyfikacji Dekorglass. Gdyby wziąć jedynie klasyfikacje młodzieżowe, czyli od kategorii Żak do kategorii Junior żaden inny klub nie wywalczył więcej punktów niż nasi chłopcy, którzy zgromadzili w tych kategoriach 5234 punkty. Z kolei gdyby brać pod uwagę chłopców i dziewczęta to Bogoria zajęłaby drugie miejsce w tym rankingu, przegrywając jedynie z Bronowianką Kraków o zaledwie 44 punkty.

Łącznie w całej klasyfikacji zgromadziła 9605 punktów i została wyprzedzona jedynie odpowiednio przez: Politechnikę Rzeszów, Bronowiankę Kraków, AZS UE Wrocław i MRKS Gdańsk. Od tych czterech klubów zdecydowanie mniej zebraliśmy w kategoriach seniorskich. W nich zazwyczaj punkty zbierali nasi juniorzy i juniorki. Kapitan pierwszej drużyny Marek Badowski ze względu na bardzo dużą ilość startów w tym sezonie nie grał w zawodach rangi Grand Prix i wystąpił jedynie w Mistrzostwach Polski. Mimo wszystko ten wynik to duży sukces wszystkich adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii, którzy w sezonie 2019/2020 do tej pory wywalczyli punkty w tej klasyfikacji dla Bogorii. Piszemy do tej pory, bo sezon w rozgrywkach indywidualnych się jeszcze nie zakończył. Istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli poprawi się sytuacja w kraju i opanowana zostanie pandemia koronawirusa sezon zostanie dokończony we wrześniu lub w październiku. Wówczas zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w danych kategoriach wiekowych, które będą możliwością na dodatkowe poprawienie miejsca Bogorii w rankingu ogólnopolskim.