13 stycznia start rozgrywek I ligi kobiet

You are currently viewing 13 stycznia start rozgrywek I ligi kobiet

Meczem u siebie przeciwko drużynie KTS Gliwice zawodniczki Bogorii zainaugurują zmagania II rundy fazy zasadniczej I ligi kobiet. Mecz rozgrywany w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej przy ulicy Sportowej 29 rozpocznie się o godzinie 16.

Na półmetku rozgrywek podopieczne trenera Adama Białka i Pawła Fertikowskiego plasują się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Spośród 9 spotkań młode tenisistki Bogorii wygrały 3 mecze, 4 zremisowały i tylko 2 przegrały. Różnice punktowe w tabeli nie są duże i każde wygrane spotkanie może dać dziewczynom awans w górę. Na początek rundy, w sobotę 13 stycznia zmierzą się one z zespołem z Gliwic.

Pierwszy mecz na Śląsku między tymi zespołami był bardzo wyrównany i zakończył się remisem 5:5, chociaż to nasza drużyna była ciut bliżej odniesienia końcowego triumfu. Aktualnie KTS znajduje się na 8. miejscu w tabeli. Pozycja ta oznacza konieczność rozgrywania barażu o utrzymanie w 1. lidze. Dlatego zespół gości na pewno przyjedzie bardzo zmotywowany do Grodziska Mazowieckiego by wywieźć ligowe punkty. W połowie sezonu najskuteczniejszą zawodniczką grodziskiego zespołu jest Zosia Śliwka, która wygrała 13 z 18 pojedynków singlowych. Zosia w rankingu indywidualnym I ligi grupy południowej znajduje się na bardzo wysokim 3. miejscu. Oprócz Zosi w składzie zespołu znajdują się: Emilka Skuba, Tosia Zembowicz, Ola Falarz, Milena Mirecka, Natasza Adamczyk, Zuzia i Amelka Bukowska. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do naszej sali tenisowej 13 stycznia o godzinie 16.