Podsumowanie obozu Akademii Bogorii w Nowej Rudzie

9 dni w tym 8 treningowych spędzili na obiektach centrum turystyczno sportowego w Nowej Rudzie dzieci z naszej Akademii Tenisa Stołowego.

Punktualnie o 7.30 28 lipca nasi młodzi adepci ruszyli z Grodziska Mazowieckiego do Nowej Rudy. 26 dzieci mimo przyjazdu na miejsce w godzinach popołudniowych już pierwszego dnia pod opieką trenerów Zbyszka, Pawła, Adama i dwóch Marcinów ruszyła na salę doskonalić swoje umiejętności. Zawodnicy przez cały czas trwania obozu trenowali w czterech grupach, które były dopasowane do umiejętności każdego uczestnika obozu.

Ogromną zaletą miejsca w którym przebywały dzieci z naszej Akademii była bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura. Przez te 9 dni dzieci mogły korzystać zarówno z sali treningowej, boisk i bieżni, a także basenu, który znajdował się na terenie ośrodka. Wszystkie dzieci trenowały dwa razy dziennie po trzy godziny, a wieczorem był czas na relaks, gry i zabawy. Co trzy dni trenerzy dla uczestników organizowali również wycieczki. Jedną z ciekawszych była wizyta w kopalni węgla w Nowej Rudzie, gdzie prawdziwą furorę robił duch któremu udało się lekko wystraszyć dzieci ale również trenerów. Na koniec obozu zorganizowane zostało ognisko oraz pokaz talentów, który uświadomił trenerom, że adepci naszej Akademii mają nie tylko talent sportowy ale również artystyczny. W trakcie zakończenia obozu dzieciom zostały wręczone pamiątkowe koszulki oraz upominki. Nagrodzony został również pokój, który zwyciężył w konkursie czystości, a specjalną nagrodę z przesłaniem wręczył trener Paweł.

Mimo ogromnego zmęczenia i poczucia dobrze wykonanej pracy dzieci 6 sierpnia po południu wróciły do Grodziska Mazowieckiego. O dobrze przepracowanym przez młodych zawodników i zawodniczek niech świadczą słowa Patryka Bieleckiego jednego z najlepszych Młodzików w Polsce, który na co dzień nie reprezentuje barw Bogorii a na obóz został zaproszony przez trenera Zbyszka, „Treningi były ciężki jednak po to tu przyjechałem. Udało mi się poprawić również topspin backhand z piłki podciętej i flipy znad stołu. Podobała mi się również atmosfera wśród uczestników obozu. Jeśli będzie okazja chętnie przyjadę na obóz Akademii Bogorii w następnym sezonie”. A trenerzy po obozie zapowiadają, że już szykują się do organizacji obozów w następnym roku. A w dalszej części wakacji dzieci z naszej Akademii będą trenować dwa razy dziennie w trakcie obozów dochodzeniowych. Wszystko po to by już we wrześniu być jak najlepiej przygotowane do nowego sezonu i turniejów wojewódzkich oraz ogólnopolskich.