Fabian Sprzączak zwycięzcą III WTK Skrzatów

W dniu wczorajszym w pobliskim Nadarzynie rozgrywane były wojewódzki turnieje w kategorii Skrzatów i Kadetów. W tej pierwszej kategorii zwyciężył Fabian Sprzączak.

Łącznie w turnieju w Nadarzynie wystąpiło łącznie dwunastu adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. W młodszej kategorii Skrzatów (dzieci do lat 9) Fabian zwyciężył po raz drugi w tym sezonie. W finale pokonał on Patryka Burakowskiego 3:1 w setach i zrewanżował się za porażkę w finale poprzedniego turnieju. Oprócz niego wysokie pozycje zajęli pozostali nasi młodzi adepci. Turniej pocieszenia zwyciężył Kuba Dobosz, zajmując tym samym piąte miejsce. Z dzieci ze swojego rocznika Kuba był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem. Szóste miejsce zajął z kolei Staś Wróblewski. W przedziale 9-12 zawody ukończył Tomek Fabisiak, zaś 13-16 Franek Bukowski dla którego to był pierwszy start w turnieju tej rangi.

Równie dzielni co ich młodsi koledzy walczyli nasi kadeci. Bardzo blisko awansu do finału i zapewnieniu sobie prawa startu w turnieju kadetów był Szymon Wiśniewski. Szymon w drodze do półfinału zwyciężył w czterech spotkaniach, a w grze o finał stoczył bardzo zacięty pojedynek z późniejszym zwycięzcom całych zawodów Tomaszem Trzaskowskim. Ostatecznie Szymon ukończył turniej na czwartym miejscu. Turniej pocieszenia zwyciężyła Zosia Śliwka, która podobnie jak Kuba Dobosz zajęła piąte miejsce. Trzeba również pamiętać, że Zosia w Nadarzynie rywalizowała z cztery lata starszymi przeciwniczkami. W przedziale 13-16 turniej ukończyli Jakub Lis, Adam Banasik i Mikołaj Giereło. Na miejscach 17-20 uplasował się Piotr Florczak, 21-24 Adam Stąporek, zaś 33-48 Marcin Zieliński.