Michał Bańkosz w dalszych grach na Uniwersjadzie

Zarówno w singlu jak i deblu w parze z Piotrem Chodorskim Michał Bańkosz awansował do turnieju głównego Uniwersjady odbywającej się w Azjatyckim Tajpei.

Zmagania w największej imprezie studenckiej Michał wraz z Patrykiem Zatówką, Pawłem Fertikowskim i Piotrem Chodorskim od turnieju drużynowego. W nim Polska drużyna była bardzo blisko medalu. Po dwóch zwycięstwach w grupie i jednej porażce z Koreą Południową nasi tenisiści awansowal do 1/8 finału. W starciu o ćwierćfinał pokonali oni 3:0 Szwedów i byli jeden zwycięski mecz od awansu do strefy medalowej. Niestety w grze o awans do półfinału Polacy ulegli 0:3 gospodarzom turnieju. W grach drużynowych Bańkosz wystąpił w jednym spotkaniu singlowym z Koreą i przegrał 0:3 w setach z Jang Woojinem.

Bardzo dobrze Michał radzi sobie z kolei w grze singlowej i deblowej. W swojej grupie eliminacyjnej wygrał dwa pojedynki i awansował do turnieju głównego. Najpierw nowy tenisista Bogorii pokonał 3:2 Meksykanina Miguela Lara Escalante a następnie 3:0 Nowozelanczyka Haikuna Wanga. Jutro nad ranem o godzinie 6.00 czasu polskiego mierzy się z Brazylijczykiem Humberto Manhanim w pierwszej rundzie. Równie dobrze Bańkosz radzi sobie w deblu gdzie ze wspomnianym Chodorskim awansowali już do najlepszej 32 gry podwójnej. W 1/32 finału nasza para pokonał 3:1 zawodników z Hongkongu i również jutro walczyć będzie w dalszej części turnieju deblowego.