Za nami obozy dochodzeniowe ATS

Przez blisko dwa tygodnie na salach przy ulicy Kilińskiego i Westfala adepci naszej Akademii starali się wykorzystać przerwę wakacyjną i móc jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu.

Po obozie w Nowej Rudzie, który zakończył się 6 sierpnia dzieci z naszej Akademii nie miały zbyt długiej przerwy od treningów. Praktycznie już od 7 sierpnia część z naszych “małych zawodników” rozpoczęła ćwiczyć dwa razy dziennie. Od połowy sierpnia już praktycznie trzy grupy rozpoczęły obozy dochodzeniowe, w trakcie których główny aspekt położony był już na technikę gry na stole. Jednak w dalszym ciągu trenerzy przywiązywali również uwagę do ćwiczeń fizycznych, które miały na celu poprawić koordynację i ogólną sprawność naszych dzieci. Łącznie dzieci na treningach spędzały pięć godzin dziennie. Między treningami spożywały wspólnie obiady i oglądały spotkania najlepszych zawodników swojej dyscypliny na świecie. Niewątpliwie miało to duży walor integracyjny oraz zachęcający dzieci do jeszcze większego zaangażowania na treningach.

Największą popularnością wśród dzieci cieszyły się spotkania 14-letniego Tomokazu Harimoto, który w ostatni weekend zwyciężył w międzynarodowym turnieju Czech Open. Stając się tym samym najmłodszym zwycięzcą turnieju rangi Pro Tour. Nasi trenerzy zadbali również o inne rozrywki w trakcie obozów. Nie zabrakło wyjść do kina i na basen, co również sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Tuż przed turniejem naszej Akademii, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę otrzymali oni od trenerów dwa dni wolnego by odpocząć trochę po ciężkich treningach. A już w połowie września wystartują oni w pierwszych turniejach wojewódzkich, będziemy trzymać kciuki za ich udane występy.