Za nami wielki turniej amatorski

You are currently viewing Za nami wielki turniej amatorski

Blisko 150 zawodników, w tym wiele z nich z różnych części Polski. Świetna atmosfera i rywalizacja w duchu zasad fair play. Taki w skrócie był turniej amatorski organizowany przez nasz klub.

Zawody, które rozgrywane były w siedmiu różnych kategoriach rozpoczęły się już o godzinie 8 rano od zawodów Akademii Tenisa Stołowego. Już od pierwszych pojedynków widać było ogromne zaangażowanie, mimo że były to tylko zawody zewnętrzne. Najlepszy w tej kategorii okazał się obecny Mistrz Polski w kategorii Młodzików Miłosz Redzimski, który we wszystkich pojedynkach nie stracił nawet seta. O 10 rozpoczęły się kategorii amatorskie. O tej samej godzinie odbyło się również oficjalne otwarcie zawodów, którego dokonał prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego Dariusz Szumacher. Sami organizatorzy nie spodziewali się, że aż tyle zawodników wystąpi w tym turnieju. Między pojedynkami zawodnicy mieli okazję zjeść pyszne sushi przygotowane przez jednego z naszych partnerów restauracje Smart Sushi. Dla uczestników przygotowany był również grill, tak by czuli się jak najlepiej w trakcie naszych zawodów.

O godzinie 12 do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a przybył Daniel Górak. Nasz pięciokrotny Mistrz Polski znalazł dwie godziny czasu by pograć z wszystkimi chętnymi. Najwięcej emocji budziła jednak kategoria Open w której bardzo dobrze radzili sobie adepci naszej Akademii. Szymon Wiśniewski był o krok od awansu do półfinału tej kategorii. Sztuka ta udała się Miłoszowi, który miał piłkę meczową w spotkaniu z Tomasze Golianem. Ostatecznie to jednak jego przeciwnik awansował do finału. W nim wspomniany Golian musiał uznać wyższość Michała Markowskiego, który na co dzień występuje w drugiej lidze. Z kolei Redzimski zwyciężył w pojedynku o trzecie miejsce i zajął najniższe miejsce na podium. Wielki Turniej Amatorski to kolejny organizacyjny sukces naszego klubu. Nie byłoby go jednak gdyby nie wsparcie i pomoc w ufundowaniu drogocennych nagród naszych sponsorów. Dlatego bardzo chcemy podziękować firmom i instytucjom : DPD, Smart Sushi, Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Wake for Friends i Matchpoint Komorów za wsparcie. Wszystkim uczestnikom z kolei dziękujemy za udział w turnieju. Poniżej prezentujemy wyniki w każdej kategorii wiekowej:

Akademia Tenisa Stołowego:
I miejsce Miłosz Redzimski
II miejsce Dawid Budzich
III miejsce Adam Stąporek

Kategoria do lat 18:
I miejsce Michał Warszawa Kurek
II miejsce Piotr Kamiński
III miejsce Karol Kuczora

Kategoria 18-35 lat:
I miejsce Tomasz Golian
II miejsce Adrian Kozaczuk
III miejsce Grzegorz Pławsk

Kategoria 35-60 lat:
I miejsce Adam Marczak
II miejsce Waldemar Śliwiński
III miejsce Dariusz Bartycha

Kategoria powyżej 60 lat:
I miejsce Stanisław Sadowski
II miejsce Stanisław Kraszewski
III miejsce Leszek Pęda

Kategoria Kobiet:
I miejsce Olga Polakowska
II miejsce Justyna Przastek
III miejsce Grażyna Walków

Kategoria Open:
I miejsce Michał Markowski
II miejsce Tomasz Golian
III miejsce Miłosz Redzimski