Koniec obozów, czas zawodów

Od 1 lipca trwał okres obozów przygotowawczych Bogorii do sezonu 2014/2015. Aktualnie nasi zawodnicy doskonalą formę na zawody z cyklu World Tour.

Za tenisistami stołowymi Dartomu Bogorii obozy w: Cetniewie, Drzonkowie, Ostródzie, Grodzisku Mazowieckim i ponownie w Ostródzie. Z powodu kontuzji odniesionej na początku lipca Robert Floras nie trenował praktycznie przez trzy tygodnie.

“Uczestniczyłem tylko w połowie przygotowań do sezonu, ale nie mam większych zaległości i nie czuję, że gram gorzej. Praca, którą wykonałem, była dobra i jestem w pełni gotowy do sezonu fizycznie oraz psychicznie. Ostatnio trenowałem zwłaszcza atak z trzeciej piłki, bo w tym elemencie mam niską skuteczność i potrzebna była zmiana. Jestem zadowolony” – przyznał Robert Floras.

Od momentu zdobycia tytułu drużynowego mistrza Polski zespół nie rozgrywał oficjalnych gier. Pierwszymi testami formy, a jednocześnie ostatnimi przygotowaniami przed meczem Ligi Mistrzów z Borussią Duesseldorf (5 września), będą turnieje ITTF World Tour na Białorusi i w Czechach. Oprócz Florasa zagrają w nich Daniel Górak i Paweł Fertikowski.

“W trakcie obozów były różne gry kontrolne i pojedynki, więc mamy za sobą wiele rozegranych setów. Na turniej w Mińsku nie zakładam sobie konkretnych celów, bowiem to pierwsze zawody od dłuższego czasu, na dodatek rozgrywane nowymi piłkami. Poza tym, nie znam listy startowej i nie wiem, kto w ogóle zagra w tym turnieju, więc ciężko mi o jakąś zapowiedź. Z kolei w Czechach będziemy z Pawłem [Fertikowskim] nie tylko bronić, ale i atakować tytuł w grze podwójnej. W singlu będę zadowolony z dotarcia do ćwierćfinału” – wyjaśnił “Florek”, który wspólnie z Pawłem Fertikowskim jest aktualnie międzynarodowym mistrzem Czech w deblu.

Belarus Open będzie pierwszym oficjalnym turniejem, w którym zawodnicy grać będą plastikowymi piłkami. “Za mną miesiąc treningów nowymi piłkami i myślę, że to wystarczający czas do optymalnego przygotowania się i przyzwyczajenia do nich. Dodatkowo, zauważyłem, że ich odbicie zależne jest od sali, w której się gra. Aktualnie trenujemy już w Grodzisku i nie widzę większej różnicy między piłkami plastikowymi a celuloidowymi. Myślę jednak, że kto trenował nimi na przykład tylko tydzień, ten nie będzie w pełni gotowy do gry w World Tourach” – zakończył Floras.

Początek zawodów na Białorusi już w czwartek 21 sierpnia. Robert w singlu wystąpi od razu w turnieju głównym. Nie będzie rozgrywana gra podwójna.