Porażka na inauguracje sezonu

You are currently viewing Porażka na inauguracje sezonu

W pierwszym spotkaniu Lotto Superligi Bogoria po zaciętym spotkaniu uległa na wyjeździe 1:3 drużynie Spójni Warszawa. Jedyny punkt dla naszej drużyny zdobył Han Chuanxi.

Do spotkania, które zostało rozegrane w Ruścu pod Nadarzynem Bogoria przystąpiła w prawie najmocniejszym swoim składzie. Zabrakło jedynie Japończyka Masakiego Yoshidy, który w weekend rywalizował w Austria Open. Do oddalonego o 15 kilometrów od Grodziska Mazowieckiego Ruśca przybyło wielu kibiców Bogorii liczących na zwycięstwo w inaugurującym spotkaniu Lotto Superligi. Niestety już pierwsza gra singlowa potoczyła się nie po myśli fanów Bogorii. Pavel Sirucek po bardzo wyrównanym boju uległ 2:3 i 9:11 w piątym secie, liderowi ekipy z Warszawy Patrykowi Chojnowskiemu. Jako drugi w drużynie Bogorii zaprezentował się Chińczyk Han Chuanxi z którym w Grodzisku wiązane są duże nadzieje. Nie miał on jednak wymagającego przeciwnika, gdyż zmierzył się z prezesem Spójni Krzysztofem Stępniem, który w zeszłym sezonie występował w III lidze. W trzech krótkich setach Han oddał przeciwnikowi jedynie pięć punktów i zwycięstwem w trzech krótkich setach doprowadził do remisu 1:1 w całym meczu.

W trzeciej grze singlowej zmierzyli się Piotr Chodorski i nasz aktualny Mistrz Polski w singlu Daniel Górak. Dla Daniela była to szansa na rewanż za porażkę w rozgrywanym trzy tygodniu temu turnieju Spójnia Open. Wówczas Chodorski w półfinale zawodów pokonał naszego tenisistę 4:1. Górakowi nie udało się jednak wziąć rewanżu za tą porażkę. Mimo, że Góra w trzecim secie obronił piłkę meczową i wygrał tą partię 12:10, to jednak było za mało by tego dnia pokonać Chodorskiego. Ostatecznie zawodnik Spójni zwyciężył 3:1 w setach i ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1 w całej rywalizacji. W grze do dwóch wygranych setów Han Chuanxi nie sprostał Wicemistrzowi Polski w singlu z 2016 roku Patrykowi Chojnowskiemu. Chociaż w trzecim decydującym secie Han przegrywał już 7:1, potrafił odrobić straty i miał nawet piłkę meczową na doprowadzenie do remisu. Niestety Chojnowski lepiej wytrzymał nerwową końcówkę i wygrywając 13:11 trzeciego seta zapewnił sobie wygraną 2:1 w setach, która oznaczała również wiktorię Spójni w całym meczu 3:1.

Następne spotkanie w Lotto Superlidze Bogoria rozegra już we własnej hali. Naszym przeciwnikiem 2 października będzie zespół Warty Kostrzyn nad Odrą. Początek tej rywalizacji o godzinie 18. Wcześniej jednak zespół Bogorii przystąpi do rozgrywek Ligi Mistrzów. Pierwszym przeciwnikiem naszej drużyny będzie rosyjski Fakel Gazprom Oremburg. Mecz ten zostanie rozegrany w najbliższy czwartek o godzinie 18. Trzymajcie mocno kciuki za zwycięstwo.

Spójnia Warszawa – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:1
Patryk Chojnowski – Pavel Sirucek 3:2 (12:10, 10:12, 11:9, 9:11, 11:9)
Krzysztof Stępień – Chuanxi Han 0:3 (1:11, 3:11, 1:11)
Piotr Chodorski – Daniel Górak 3:1 (11:4, 11:7, 10:12, 11:5)
Patryk Chojnowski – Chuanxi Han 2:1 (8:11, 11:8, 13:11)