Szymon Wiśniewski srebrnym medalistą Grand Prix Polski

You are currently viewing Szymon Wiśniewski srebrnym medalistą Grand Prix Polski

Na drugim stopniu podium Grand Prix Polski Młodzików stanął w Bilczy Szymon Wiśniewski. Oprócz niego w turnieju startowało jeszcze czterech adeptów Akademii Tenisa Stołowego Bogorii.

Trójka z nich o awans do turnieju głównego, musiała walczyć w piątkowych eliminacjach. Z trójki Mikołaj Giereło, Krzysztof Stąporek i Tosia Zembowicz awans do sobotnich gier udało się osiągnąć tylko Mikołajowi. Bardzo blisko osiągnięcia tego celu byli również Tosia z Krzysztofem. Decydujące gry o awans do najlepszej 64 w kraju przegrali 2:3 w setach. W sobotnim turnieju głównym oprócz Szymona i Mikołaja w gronie Młodziczek wystąpiła również Zosia Śliwka, która awans do niego uzyskała dzięki zwycięstwu w turnieju wojewódzki.

Turniej główny rozpoczął się od rozgrywek grupowych. Zosia z Szymonem po wygraniu dwóch z trzech pojedynków grupowych zajęli drugie miejsca, awansujący tym samym fazy pucharowej. Mikołaj w swojej grupie wygrał jeden pojedynek i zajął trzecie miejsce, które nie dało przepustki do najlepszej 32 zawodów w świętokrzyskiej Bilczy. W pojedynku o miejsca od tyłu Giereło pewnie 3:0 wygrał swój pojedynek i turniej zakończył w przedziale 33-40.

W turnieju pucharowym od początku świetnie radził sobie Szymon, który w drodze do finału pokonał aż czterech przeciwników. Szczególnie mogą cieszyć zwycięstwa z wyżej rozstawionymi i notowanymi Alanem Kulczyckim (nr. 6 turnieju) oraz Dawidem Michną (nr. 2) w półfinale turnieju. Szymon z kolei w I Grand Prix Polski zajął 13. miejsce i z takim numerem był rozstawiony podczas drugiego turnieju Grand Prix. W finale nie sprostał on zwycięzcy I turnieju Mateuszowi Zalewskiemu. Mimo to jest to ogromny sukces Szymona oraz trenera Zbyszka Grześlaka. Bardzo dobrze w turnieju Młodziczek radziła sobie Zosia Śliwka. Zosia, która musiała rywalizować z dwa lata starszymi przeciwniczkami w turnieju pucharowym wygrała aż cztery spotkania i cały turniej zakończyła na wysokiej 17. pozycji. Najwyższej spośród zawodniczek z Zosi rocznika.