Michał Gawlas najlepszy w 3. Grand Prix Polski Juniorów

You are currently viewing Michał Gawlas najlepszy w 3. Grand Prix Polski Juniorów

Zakończone 3. Grand Prix Polski Juniorów było jednym z najbardziej udanych dla młodych zawodników Bogorii. W turnieju głównym (1/16 finału) mieliśmy aż 8 swoich reprezentantów, w ćwierćfinałach zaś 4. W finale turnieju w Rzeszowie oprócz Michała, mieliśmy również Zosię Śliwkę.

Najbardziej zadowolony z Rzeszowa wraca jednak Michał Gawlas. Nasz piórkowiec wykazał się w całych zawodach niesamowitą wolą walki i odpornością psychiczną. W ćwierćfinale przegrywał już 1:3 w setach z Marcelem Błaszczykiem. Bronił w tej grze w siódmym secie piłki meczowej. Ostatecznie zwyciężył 4:3. W takim samym stosunku pokonał w wielkim finale Alana Kulczyckiego. Dla Michała to pierwsze zwycięstwo w życiu w turnieju rangi Grand Prix Polski. Michałowi gratulujemy wytrwałości w dążeniu do celu.

Najlepsze zawody w tym sezonie zagrała również Zosia Śliwka. W drodze do finału wygrała aż 6 gier, większość bez straty seta. Jedynie Natalia Bogdanowicz okazała się lepsza od naszej wychowanki. Świetnie grali również Milena Mirecka oraz Kacper Głazowski, którzy dotarli do ćwierćfinału. Dumna ze swojej postawy może być jednak cała grupa, która zagrała przez weekend wiele bardzo dobrych gier. Ich poszczególne miejsca:

13-16 Jacek Mitas
17-24 Adam Smoter, Emilka Skuba
25-32 Piotr Łącki
33-40 Wojtek Szymczak
41-48 Tosia Zembowicz, Krzysztof Stąporek