Miłosz Redzimski dwukrotnym medalistą Olympics Hopes

You are currently viewing Miłosz Redzimski dwukrotnym medalistą Olympics Hopes

Srebrny medal w drużynie i brązowy w singlu to zdobycze Miłosza w Międzynarodowym Turnieju rozgrywanym w Budapeszcie. Są to pierwsze medale adepta naszej Akademii na arenie międzynarodowej.

Miłosz rywalizację w stolicy Węgier rozpoczął od turnieju drużynowego. Oprócz niego w składzie reprezentacji Polski znaleźli się Dawid Kosmal i Mateusz Zalewski. Biało-Czerwoni prowadzeni przez trenera naszej Akademii Pawła Szelińskiego wygrali trzy spotkania, z reprezentacjami Węgier 3:0, Słowacji 3:0 oraz Czech również w stosunku 3:0. Jedynej porażki nasi reprezentacji doznali z Rumunią 1:3. Zwycięstwo w trzech z czterech spotkań dało Miłoszowi i spółce srebrny medal. Na drugim stopniu podium w Budapeszcie stanęły również nasze kadetki, które podobnie jak nasi kadeci ulegli jedynie reprezentantkom Rumunii.

Bardzo dobry start w turnieju drużynowym rozpalił nadzieje Miłosza na medal w turnieju indywidualnym. W turnieju indywidualnym podobnie jak i w drużynowym startowali zawodnicy z Państw Grupy Wyszehradzkiej oraz silnej reprezentacji Rumunii. Miłosz w całym turnieju singlowym odniósł trzy zwycięstwa i doznał zaledwie jednej porażki z przeciwnikiem ze wspomnianej Rumunii. Warto jednak pamiętać, że w turnieju Olympics Hopes występowali zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi, a nasz Miłosz urodził się w 2006 roku. Brązowy medal w singlu w rywalizacji ze starszymi przeciwnikami to z pewnością dla Miłosza wielki sukces. Są to zarazem pierwsze medale adepta naszej Akademii Tenisa Stołowego na arenie międzynarodowej. Wielkie gratulacje dla Miłosza i trenera Pawła za ten wspaniały sukces.