Miłosz Redzimski: Z dobrymi wspomnieniami z Varazdinu

W singlu, deblu i mikście kadetów oraz drużynówce juniorów zagra nasz utalentowany wychowanek Miłosz Redzimski w zbliżających się Mistrzostwach Europy w Varażdinie. 15-letni Miłosz ma dobre wspomnienia z tego chorwackiego miasta.

Po występie w Mistrzostwach Europy Seniorów w Warszawie, tenisistę Bogorii (rocznik 2006), Samuela Kulczyckiego (2002) i Macieja Kubika (2003) czeka start w juniorskich ME. Miłosz zagra ze starszymi kolegami w drużynówce – w składzie także z Szymonem Kolasą i Łukaszem Sokołowskim. W kadetach zawodnik Dartomu Bogorii wystąpi w zawodach indywidualnych.

Jesienią 2019 roku również w chorwackim Varażdinie grałem w kadetach w ITTF Croatia Open. W grze podwójnej z Mateuszem Zalewskim zdobyliśmy srebrny medal – mówi syn trenera pierwszej drużyny Bogorii Tomka Redzimskiego, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Seniorów.

Młody Redzimski jest brązowy medalistą ME kadetów z 2019 roku w singlu. W Varażdinie w debu wystąpi z Alanem Kulczyckim, a w mikście z Wiktorią Wróbel.

Uważam, że to dla mnie dobre rozwiązanie, najpierw drużynówka z juniorami, a potem indywidualny turniej z kadetami. To oznacza też, że dwa razy będę przyjeżdżał do Chorwacji, bowiem z uwagi na pandemię zawody kadetów i juniorów zostały rozdzielone – dodał Drużynowy Wicemistrz Polski.

ME Juniorów U19 odbędą się w Varażdinie w dniach 18 – 24 lipca, a ME Kadetów U15 w terminie 27 lipca – 2 sierpnia.

W składzie kadetów, poza Miłoszem Redzimskim, są Alan Kulczycki (UKS Dojlidy Białystok), Michał Wandachowicz (UKS Dojlidy Białystok), Szymon Brud (Kolping Jarosław) oraz Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk), Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Aleksandra Guzik (Gryf Gdów) i Natalia Bogdanowicz (Warmia Lidzbark Warmiński).

Źródło: PZTS.pl