Zwycięstwo po 3,5 godzinnym boju w Gdańsku

You are currently viewing Zwycięstwo po 3,5 godzinnym boju w Gdańsku

Niesamowity przebieg miał piątkowy mecz Bogorii na wyjeździe z Unią AZS Gdańsk w 11. kolejce Lotto Superligi. Po pięciu grach i 21 setach nasza drużyna zwyciężyła 3:2.

Bohaterem naszej drużyny w starciu przeciwko obecnemu Drużynowemu Mistrzowi Polski okazał się Daniel Górak, który wygrał obydwa single. W pierwszej grze Daniel pokonał 3:2 grającego uchwytem piórkowym Chińczyka Geng Zihao. W tym spotkaniu Daniel przegrywał już 1:2 w setach, jednak dzięki świetnej grze udało mu się zwyciężyć w tie-breaku. Jeszcze ważniejsze zwycięstwo Daniel odniósł przy stanie 2:2 w meczu. W trzecim decydującym secie starcia z Mikhailem Paikovem, popularny Góra musiał przy stanie 8:10 bronić dwóch piłek meczowych. Daniel wytrzymał psychicznie i ten moment. Najpierw doprowadził do wyniku 10:10 a następnie wygrywając dwa kolejne punkty, przesądził o wygranej Bogorii w całym meczu przeciwko ekipie z Gdańska.

Trzeciego zwycięskiego singla dla podopiecznych trenera Tomasza Redzimskiego dołożył Pavel Sirucek, który również w pięciosetowym boju okazał się lepszy od Marka Badowskiego. Dwie porażki jednym setem z kolei zaliczył tym razem Chińczyk Han Chuanxi. Szczególnie szkoda drugiej gry z Geng Zihao. W drugim secie Chuanxi w grze na przewagi nie wykorzystał pięciu piłek meczowych. Gdyby udało mu się ten pojedynek wygrać Bogoria wracałaby z Pomorza z trzema punktami do tabeli ligowej. Jednak dwa punkty wywiezione z Gdańska po tak emocjonującej rywalizacji to również duży sukces. Wspomniane dwa punkty dały Bogorii awans na czwarte miejsce w tabeli Lotto Superligi. Zarazem starcie w Gdańsku było ostatnim w pierwszej rundzie sezonu zasadniczego. W 11 spotkaniach Bogoria odniosła 7 zwycięstw i zanotowała 4 porażki. Ostatni mecz w tym roku Bogoria zagra 20 grudnia przeciwko ekipie AS Ponotise Cergy w 6. kolejce grupowej Ligi Mistrzów. W przypadku zwycięstwa nasz zespół zajmie trzecie miejsce w grupie dające prawo startu w Pucharze ETTU.

Unia AZS AWFiS Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3

 

Geng Zihao – Daniel Górak      2:3 (11:6, 11:13, 11:7, 9:11, 4:11)

 

Michaił Pajkow – Han Chuanxi   3:2 (12:10, 11:5, 5:11, 8:11, 11:9)

 

Marek Badowski – Pavel Sirucek 2:3 (11:6, 6:11, 7:11, 11:8, 8:11)

 

Geng Zihao – Han Chuanxi       2:1 (9:11, 18:16, 11:4)

 

Michaił Pajkow – Daniel Górak  1:2 (10:12, 11:6, 10:12)