Martyna Lis w najlepszej 32 Polski Juniorek

W zakończony weekend rozgrywane było w Ostródzie II Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Jedyną reprezentantką Bogorii była Martyna Lis, która zajęła miejsca w przedziale 25-32.

Martyna, która awans do turnieju głównego awansował wygrywając miesiąc temu wojewódzkie eliminacje pierwszy raz w tym sezonie znalazła się w najlepszej 32 Juniorek w Polsce. Adeptka naszej Akademii, która Juniorką jest dopiero pierwszy rok sobotni turniej w Ostródzie rozpoczęła od zwycięstwa z rozstawioną z numerem 13 Weroniką Mielnicką. Później Martyna zanotowała jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co dało jej drugie miejsce w grupie i awans do turnieju pucharowego.

W nim w pierwszej rundzie nasza podopieczna zmierzyła się z późniejszą finalistką całych zawodów Katarzyną Węgrzyn, której uległa 0:4 w setach. W grze o miejsca od tyłu Martyna musiała uznać wyższość tym razem Aleksandry Garb 1:3. Dwa zwycięstwa i trzy porażki ostatecznie dały jej wspomniane miejsca w przedziale 25-32. Jest to lepsze miejsce niż w pierwszym turnieju Grand Prix, gdy Martyna była w przedziale 41-48. Należy również pamiętać, że w Ostródzie rywalizowała ona z zawodniczkami o dwa lata starszymi. Martynie i trenerowi Zbyszkowi Grześlakowi gratulujemy udanego startu.