An Jaehyun nowym zawodnikiem Bogorii

 

Zarząd klubu zdecydował się na bardzo mocny ruch transferowy. Wobec kontuzji naszego kapitana Marka Badowskiego władze Bogorii zakontraktowały brązowego medalistę Mistrzostw Świata w singlu z 2019 roku Koreańczyka An Jaehyuna. A to podobno nie ostatni transfer przed sezonem 2022/2023.

Prezes Dariusz Szumacher kolejny raz dał znać, że Bogoria mierzy w najwyższe cele w rozgrywkach krajowych i europejskich. Po niezwykle udanym poprzednim sezonie podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego w następnym będą walczyć o obronę mistrzowskiego tytułu w LOTTO Superlidze. W tym ma pomóc Azjata An Jaehyun, który w światowym rankingu WTT plasuje się na bardzo wysokim 44. miejscu.

Świat tenisa stołowego o nowym nabytku Bogorii pierwszy raz  szerzej usłyszał w 2019 roku. To właśnie wtedy An zagrał turniej swojego życia. W Mistrzostwach Świata w Budapeszcie pokonał m.in. Tomokazu Harimoto oraz rodaka Jang Woojina. To dało mu awans do półfinału zawodów, w którym po świetnym meczu minimalnie uległ Szwedowi Mattiasowi Falckowi 3:4 w setach. Od tego czasu An jest w ścisłej kadrze Korei Południowej, którą od kilku sezonów prowadzi były tenisista Bogorii Oh Sang Eun.

Również w dwóch ostatnich sezonach Jaehyun pokazywał się z bardzo dobrej strony na arenie międzynarodowej. W tym czasie udało mu się pokonać m.in.: wcześniej wspomnianego Falcka, Wong Chung Tinga, Emmanuela Lebessona, Daniela Habesohna czy Ricardo Walthera. Najwyżej w światowym rankingu WTT Koreańczyk znajdował się na 35. miejscu, aktualnie jest kilka pozycji niżej. W poprzednim sezonie An był zgłoszony do rozgrywek LOTTO Superligi w barwach LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz, jednak nie zagrał w żadnym spotkaniu ligowym. Liczymy, że w Bogorii będzie miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.

Przypomnijmy, że wcześniej władze klubu ogłosiły, że do naszego klubu dołączył inny Koreańczyk leworęczny Jang Seongil, który ma zagrać w pierwszych spotkaniach ligowych nowego sezonu.